Path of Exile - handel z innymi graczami

Jak wymieniać się przedmiotami, jak handlować.

Jak zostało już wspomniane kilkukrotnie na łamach tego poradnika, ekonomia w Path of Exile wygląda zgoła inaczej niż ta, którą spotkać można w innych produkcjach z gatunku hack and slash. Wszystko opiera się o handel wymienny - czy to z postaciami NPC czy innymi graczami - wykorzystując do tego celu przedmioty i dziesiątki rozmaitych walut. Jak więc wygląda sprzedaż i kupno przedmiotów od innych graczy?

Niestety, w Path of Exile brakuje systemu aukcyjnego, który spotkać można, na przykład, w World of Warcraft czy przez pierwsze miesiące gry w Diablo 3. Tutaj wszystko odbywa się na zasadzie rozmowy między graczami - przy wykorzystaniu dostępnego w grze czatu (1) - poprzez fora dyskusyjne czy strony pokroju poe.trade.

064

W pierwszej kolejności skupmy się na wspomnianej stronie Internetowej. Po wejściu na nią, trzeba znaleźć interesujący nas przedmiot. W rubryce Name (2) wpisujemy więc nazwę przedmiotu, jeśli szukamy konkretnego egzemplarza. Jeśli natomiast poszukujemy danego rodzaju przedmiotu - jak broń dwuręczna czy pancerz na tors - wybieramy odpowiedni przedmiot w rubryce Type (3) .

065

Możemy wykorzystać także dodatkowe pola - jak atrybuty ofensywne, defensywne czy pole Sockets, odpowiadające miejscom na klejnoty. Gdy już wszystko ustawimy, wystarczy wcisnąć klawisz Enter, by po chwili wyświetliła się tabela wyników.

Znajdziemy tutaj wszelkie informacje o przedmiotach - rodzaj i ilość gniazd (4) , poziom i wymagania do wyposażenia (5) czy wszelkie atrybuty (6) , które posiada. Znajdziemy także cenę (7) , za którą inny gracz oferuje dany element wyposażenia.

066

Jeśli będziemy zainteresowani zakupem, wystarczy kliknąć na przycisk Whisper (8) , wrócić do gry i na czacie wkleić skopiowaną wiadomość, by wysłać zapytanie do gracza. Dzięki temu będziemy w stanie umówić się na wymianę, która często odbywa się po prostu w kryjówce innego gracza.

Gorzej prezentuje się opcja samodzielnego sprzedawania przedmiotów. Jeśli zechcemy wystawić przedmiot na wspomnianej stronie, nie obędzie się bez zainwestowania twardej gotówki, gdyż gra w darmowej wersji nie oferuje takiej opcji. Jeśli zechcemy to zrobić, wejść należy do skrzyni i kliknąć na ikonkę + (9) by otworzyć sklep.

067

W sklepie do wyboru mamy dwie opcje. Pierwszą jest przekształcenie dowolnej zakładki na zakładkę Premium (10) . Drugą jest dokupienie całkowicie nowej zakładki Premium (11) , co jest jednak droższą opcją. W zakładce Premium umieszczać możemy przedmioty na sprzedaż, ustalając uprzednio ich cenę - te następnie automatycznie wyświetlą się na wspomnianej stronie.

068

Jeśli nie chcemy wydawać gotówki, pozostają fora dyskusyjne i chat w grze. By zareklamować swój przedmiot na czacie, otwieramy jego okno, wybieramy z listy zakładkę Trade (12) , otwieramy ekwipunek i przytrzymując klawisze CTRL i ALT klikamy prawym na przedmiot, który chcemy sprzedać. Zlinkuje się on do czatu (13) , po czym wystarczy wysłać wiadomość i czekać na zainteresowanych kupnem graczy.

069

Następnie: Path of Exile - loot, przedmioty: które zbierać, które sprzedawać

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - system Vendor recipe (receptury)

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami