Path of Exile - bronie: Sceptres

Berła - cechy, zastosowanie, zalety, wady.

Berła - znane w Path of Exile jako Sceptres - to jednoręczna broń służąca do walki wręcz. Bronie z tej kategorii wymagają połączenia atrybutów Strength i Intelligence, przez co dobrze sprawdzają się dla postaci zbudowanych jako przywoływacze bądź dla klasy Templar.

Domyślną cechą tej broni jest Increased Elemental Damage, czyli zwiększenie obrażeń zadawanych przez żywioły (1). Oznacza to, iż wszystkie ataki - tak fizyczne, jak i magiczne - które zadają obrażenia od ognia (Fire), zimna (Cold) bądź błyskawic (Lightning), otrzymają premię dzięki tej broni. Niektóre egzemplarze posiadają zamiast tego atrybut zwiększający przebicie odporności wroga (Damage Penetrates X Elemental Resistances), co przydaje się do walki z wrogami na wyższych poziomach.

076

Jak w przypadku każdej broni jednoręcznej w grze, bronie z grupy Sceptres mogą mieć maksymalnie 3 gniazda na kamienie umiejętności (2) , co jest ich największym ograniczeniem, gdyż nie pozwala stworzyć bardziej skomplikowanych kombinacji umiejętności aktywnych i wsparcia. Jednakże, z uwagi na fakt, iż jest to broń jednoręczna, pozwala wyposażyć postać w drugą broń bądź tarczę.

Bronie z tej kategorii można dodatkowo wzmocnić w ramach systemu Vendor Recipe, czyli sprzedaży odpowiednich przedmiotów do kupców. Dostępne receptury to:

  • Increased Spell Damage - zwiększenie obrażeń od zaklęć. By uzyskać to wzmocnienie, należy zaoferować handlarzowi dowolną broń z kategorii Sceptre, 1x Blacksmith's Whetstone i 1x Chain Belt (magiczny, rzadki bądź unikalny). Im wyższa jakość Chain Belt, tym premia potężniejsza (od 10% do 29%).
  • Lightning/Cold/Fire Damage to Spells - zwiększenie obrażeń zadawanych przez zaklęcia powiązane z żywiołem błyskawic (Lightning), zimna (Cold)bądź ognia (Fire). By je uzyskać, należy zaoferować handlarzowi broń z kategorii Sceptre, 1x Orb of Alteration i odpowiednio Topaz Ring, Ruby Ring bądź Fire Ring.

Następnie: Path of Exile - bronie: one handed maces

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - bronie: Wands, różdżki

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami