Minecraft Dungeons - premiera i najważniejsze informacje

Gameplay, mechanika, fabuła.

Minecraft Dungeons to nowa produkcja studia Mojang, a jednocześnie pierwsza gra tego studia osadzona w świecie kultowego Minecrafta - poza samym Minecraftem, rzecz jasna.

Tytuł najprościej opisać mianem gry w stylu Diablo. Założenia są bowiem bardzo podobne. Eksplorujemy podziemia i lochy, by eksterminować wrogów i zbierać cenne przedmioty.

Dungeons nie rezygnuje z charakterystycznego stylu oprawy oferowanego w Minecrafcie. Fani mogą też liczyć na wiele innych podobieństw - użyjemy tych samym broni, spotkamy tych samych wrogów. Plus, oczywiście także wielu zupełnie nowych.

  • Premiera: 26 maja 2020
  • Platforma: PS4, Xbox One, Switch, PC
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: Mojang
  • Wydawca: Xbox Game Studios
  • Wydawca PL: Microsoft Polska

Data premiery i edycje

Minecraft Dungeons zadebiutuje w kwietniu 2020 roku. Mimo że jest to produkcja wydawana przez Microsoft, to trafi nie tylko na Xbox One oraz PC, ale też na PS4 i Switcha.

Gra ukaże się w polskiej kinowej wersji językowej, a więc z napisami.

Cena podstawowej wersji wynosi ok. 100 zł. Nieco droższa edycja zaoferuje też dostęp do dodatków DLC wydanych po premierze gry. Produkcja trafi tylko do dystrybucji cyfrowej - nie otrzymamy pudełkowej wersji.

Gra będzie dostępna w dniu premiery w bibliotece Xbox Game Pass na konsoli i PC.

mind

Postacie i fabuła

Historia jest nieskomplikowana i nigdy nie wysuwa się na pierwszy plan, stanowiąc tylko tło dla rozgrywki. Fabuła opowiada o złym czarnoksiężniku imieniem Arch-Illager, który chce zniewolić cały świat.

Bohater (lub bohaterka) nie mogą oczywiście pozwolić złoczyńcy na zrealizowanie swoich planów. Wyruszamy więc do kolejnych lokacji, by wykonywać różnorodne cele przybliżające nas do zwycięstwa.

Dungeons nie ma jednego, konkretnego protagonisty. Sami tworzymy postać, wybierając wygląd wedle uznania.

Przemierzamy zróżnicowane lokacje i biomy, a więc obszary wulkaniczne, ośnieżone czy typowe, szaro-kamienne podziemia. Przeciwnicy to między innymi podstawowe zombie i wybuchające creepery

Minecraft_Dungeons_Nighttime_Battle_2_Screenshot

Rozgrywka

Minecraft Dungeons to action-RPG w stylu Diablo, a więc tak zwany hack'n'slash. Postać widzimy od góry, pod kątem, przemierzamy kolejne obszary i praktycznie non-stop walczymy z przeciwnikami.

Walka to esencja rozgrywki. Czasem przyjdzie nam poszukać kluczy czy wcisnąć przycisk, by otworzyć przejście, ale podstawa i najważniejszy element gry to właśnie potyczki z hordami wrogów.

W grze nie wybieramy klasy postaci. Wszyscy zaczynają przygodę tak samo, a rozwój i specjalizacja odbywa się głównie poprzez dobór broni i zaklinanie ekwipunku, by zyskiwał różne dodatkowe cechy i zmieniał właściwości ataków.

Gra wspiera oczywiście opcję kooperacyjnej rozgrywki. Posiadacze Xboksów i PC będą mogli zagrać razem - niewykluczone, że cross-play będzie też dotyczył innych platform, choć być może nie w momencie premiery.

Po ukończeniu trybu fabularnego odblokujemy dodatkowe poziomy trudności, które pozwolą kontynuować rozgrywkę, by zdobywać coraz to lepszy sprzęt.

Screenshot__16_

Nie wiadomo jeszcze, czy w przyszłości twórcy wprowadzą do gry tryb PvP z potyczkami między graczami. Obecnie nie zapowiedzieli takiego dodatku.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami