Path of Exile - system Vendor recipe (receptury)

Wszystko o unikalnych recepturach dostępnych u handlarzy.

Path of Exile jest grą z gatunku hack and slash, ale zdecydowanie różni się od innych przedstawicieli tego nurtu. Rzeczą, która najbardziej rzuca się w oczy, jest system waluty - tu oparty na wymianie handlowej, która w pełni zastępuje złoto, kredyty czy inną walutę. Więcej na temat walut znajdziesz w rozdziale Waluty: orby i handel.

Handel z kupcami służy także do innego celu - do otrzymywania przedmiotów dzięki systemowi znanemu w środowisk gry jako vendor recipe system. Polega on na tym, iż gracz ma możliwość wymiany grup przedmiotów, by w zamian otrzymać konkretne nagrody.

Dla przykładu, oferując handlarzowi przedmiot z 6 gniazdami (1), otrzymamy w zamian 7 sztuk Jeweller's Orb (2). Dzięki temu mechanizmowi, z pozoru bezwartościowe przedmioty w prosty sposób wymienić można na cenną walutę, która przyda się na późniejszym etapie rozgrywki.

063

W grze występuje wiele tego typu przepisów, warto pamiętać między innymi o:

  • Pozyskanie 1x Portal Scroll - otrzymamy w zamian za 3x Scroll of Wisdom. Podczas pierwszych minut rozgrywki może to być bardzo pomocne, gdyż zwoje teleportu wypadają z wrogów rzadko.
  • Pozyskanie 4x Scroll of Wisdom - oferując handlarzowi Orb of Alteration, Blacksmith's Whetstone bądź Orb of Transmutation, otrzymamy 4 zwoje do identyfikacji przedmiotów.
  • Pozyskanie 1x Chromatic Orb - jeśli zaoferujemy handlarzowi przedmiot z 3 gniazdami różnych kolorów, które są ze sobą połączone, otrzymamy 1 sztukę Chromatic Orb.
  • Zwiększenie obrażeń broni - oferując handlarzowi dowolną broń, 1x Blacksmith's Whetstone i Rustic Sash, otrzymamy od niego tą samą broń ze wzmocnieniem do zadawanych obrażeń (Increased physical damage). Ilość obrażeń zależy od jakości przedmiotu Rustic Sash.
  • Zwiększenie obrażeń magicznych - oferując broń z grupy Staff/Dagger/Scepter/Wand, 1x Blacksmith's Whetstone i Chain Belt, otrzymamy tą broń wraz ze zwiększeniem obrażeń od zaklęć (Increased spell damage). Premia zależy od jakości Chain Belt.
  • Pozyskanie kamienia umiejętności o 20% jakości - oferując handlarzowi dowolny kamień umiejętności na 20 poziomie i 1x Gemcutter's Prism, otrzymamy w zamian ten sam kamień, na 1 poziomie, lecz z atrybutem Quality na 20%.
  • Zmniejszenie / zresetowanie poziomu kamienia umiejętności - oferując handlarzowi dowolny kamień umiejętności i 1x Orb of Scouring, otrzymamy w zamian ten sam kamień z poziomem zmniejszonym o 1. Zastępując Orb of Scouring przy pomocy Orb of Regret, otrzymamy kamień na 1 poziomie.
  • Pozyskanie waluty zwiększającej jakość - jeśli zaoferujemy handlarzowi kilka przedmiotów z danej grupy, których wartość Quality równa jest 40%, otrzymamy w zamian walutę, która pozwala podnosić jakość przedmiotów z tej grupy. Wymiana broni pozwoli uzyskać 1x Blacksmith's Whetstone, pancerzy 1x Armourer's Scrap, mikstur 1x Glassblower's Bauble, kamieni umiejętności 1x Gemcutter's Prism, a w przypadku map 1x Cartographer's Chisel.
  • Pozyskanie mapy wyższego poziomu - oferując handlarzowi 3 identyczne mapy tego samego poziomu, otrzymamy w zamian 1 mapę tego samego typu, lecz o 1 poziom wyższą.

Następnie: Path of Exile - handel z innymi graczami

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - negatywne efekty, osłabianie wrogów, debuffy

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami