Pokémon Go - Battle League: jak wziąć udział, VS Seeker, rangi i sezony

Jak działają walki z graczami z całego świata.

Battle League w Pokemon Go pozwala na toczenie pojedynków z graczami z całego świata. Do tej pory było to możliwe tylko lokalnie lub w przypadku znajomych.

Liga ma strukturę. Gracze otrzymują rangi, które resetują się w każdym nowym sezonie. Tak jak w przypadku Raidów, przewidziano tu wersję darmową i płatną, z różnymi nagrodami.

Na tej stronie:

Pokémon Go Battle League - jak wziąć udział, struktura i VS Seeker

Oto podstawowe informacje o strukturze i sposobie działania Battle League w Pokemon Go:

 • Pokémon Go Battle League rozgrywa się na przestrzeni sezonu, przy czym obejmuje trzy istniejące już ligi, do których Pokemony zostają przypisane, biorąc pod uwagę CP. To The Great League (1500 CP), Ultra League (2500 CP) i Master League (jakiekolwiek CP). Liga zmienia się co dwa tygodnie.
 • Battle League rozpocznie się tzw. pre-seasonem, czyli sezonem wprowadzającym. Twórcy będą w tym czasie poprawiać działanie mechanik i udostępniać funkcję Battle Ligi kolejnym graczom. Można to traktować jak betę przed pierwszym pełnoprawnym sezonem. W sezonie poprzedzającym będą obowiązywać rangi, ale potem zostaną one „częściowo zresetowane”.
pokemon_go_battle_league_2
 • Uczestniczenie w Battle League zwiększa twoją rangę. Zaczynasz od rangi 1, a końcowa to 10. Każdy poziom wiąże się z innym wymogiem, który należy spełnić, aby awansować. To przykładowo zagranie lub wygranie określonej liczby meczy. Kiedy osiągniesz daną rangę, nie możesz już spaść niżej - aż do końca sezonu.
 • Jest też dodatkowa, osobna ocena bitewna, która zwiększa się, gdy wygrywasz, i zmniejsza, gdy przegrywasz. Choć ta ocena nie jest bezpośrednio powiązana z głównymi rangami, ostatnie trzy rangi wymagają osiągnięcia konkretnej oceny przed awansem.
 • Aby wziąć udział w Go Battle League, możesz użyć darmowego przedmiotu o nazwie VS Seeker (który „ładuje się” od chodzenia), lub kupić Premium Battle Pass (który zastąpi Premium Raid Pass, przy okazji przejmując też jego funkcję). Nagrody, jakie otrzymasz, zależą od wybranej metody.
 • VS Seeker „naładuje się” po przejściu pięciu kilometrów, co zapewni pięć wejściówek do Go Battle League. Możesz ich użyć trzy razy dziennie. Warto też pamiętać, że po przejściu części dystansu można zapłacić PokeCoinsami za resztę - koszt zmniejsza się w zależności od przebytego dystansu.
 • W głównym hubie Go League zobaczysz kilka interesujących statystyk, między innymi liczbę stoczonych walk, ilość zebranego Stardust, liczbę zwycięstw czy ich serię.

Pierwszy sezon i rangi Pokémon Go Battle League

Na start, Pokemon Go Battle League będzie udostępniane kolejnym graczom, a kolejność zależy od poziomu. Najprawdopodobniej na początku funkcję otrzymają gracze z poziomem 40, a potem następni. Kolejne rozszerzenia zasięgu będą dzielić tylko godziny, a nie dni czy tygodnie.

Kiedy otrzymasz dostęp, nie będziesz musiał chodzić przez 5 km, aby naładować VS Seeker - przedmiot będzie gotowy do użycia już na starcie.

Pierwszy sezon Go Battle League będzie wprowadzający. Posłuży jako test beta przed kolejnym - pierwszym właściwym - sezonem.

pokemon_go_pvp_trainer_battles_1

Wszystkie sezony będą obejmować trzy istniejące już ligi - Great League, Ultra League and Master League. Zmiana następuje co każde dwa tygodnie.

Poniżej szczegółowe informacje i daty:

 • Pre-season Great League: 28 stycznia do 10 lutego
 • Pre-season Ultra League: 10 lutego do 24 lutego
 • Pre-season Master League: 24 lutego do 9 marca

Ligi będą się zmieniać o zwyczajowej dla gry porze: o godz. 22:00 czasu polskiego.

Tak jak w przypadku pełnoprawnych sezonów, pre-season będzie zawierał rangi, ale zostaną one częściowo zresetowane, kiedy rozpocznie się sezon pierwszy.

Zasady walki w Pokémon Go Battle League

Bitwy w Go Battle League działają tak jak normalne potyczki lokalne lub z przyjaciółmi, ale jest kilka zasad i ograniczeń, związanych z rywalizacyjną naturą ligi:

 • Za każdym razem, gdy wchodzisz do Go Battle League, zagrasz „zestaw” trzech meczów.
 • Istnieje dzienny limit walk, które możesz stoczyć, czy to za wejście darmowe czy płatne.
 • Możesz mieć tylko jednego Pokemona każdego rodzaju w drużynie
pokemon_go_battle_league
 • Jeśli dwa Pokemony użyją silnego (Charged) ataku równocześnie, stworek z silniejszym atrybutem ataku zada cios pierwszy. Jeśli atrybuty są takie same, Pokemon zostanie wybrany losowo.
 • Zmiana Pokemona w walce zresetuje modyfikacje atrybutów ataku i obrony, spowodowane buffami i debuffami.

Wymagania rang w Pokémon Go Battle

W Go Battle League możesz dotrzeć maksymalnie do 10 rangi w sezonie. Każda ranga ma pewien cel, który musi zostać spełniony przed awansem. Zdobywanie kolejnych poziomów wiąże się też ze zdobywaniem nagród. Spójrzmy najpierw na wymagania.

Pokémon Go Battle League - rangi i wymagania:

 • Go Battle League Rank 1 - ranga początkowa
 • Go Battle League Rank 2 - wygraj lub przegraj 5 bitew Go League
 • Go Battle League Rank 3 - wygraj lub przegraj 5 bitew Go League
 • Go Battle League Rank 4 - wygraj lub przegraj 5 bitew Go League
 • Go Battle League Rank 5 - wygraj 5 bitew Go League
 • Go Battle League Rank 6 - wygraj 7 bitew Go League
 • Go Battle League Rank 7 - wygraj 10 bitew Go League
 • Go Battle League Rank 8 - Zyskaj ocenę 1800 z walki w Go League
 • Go Battle League Rank 9 - Zyskaj ocenę 2100 z walki w Go League
 • Go Battle League Rank 10 - Zyskaj ocenę 2700 z walki w Go League

Pokémon Go Battle League - nagrody

Wygranie pakietu meczów zagwarantuje ci nagrodę, a jej rodzaj zależy od dwóch czynników - twojej rangi, oraz tego, czy skorzystałeś z darmowego VS Seekera czy Premium Passa. Jest siedem rodzajów nagród - od Stardust po Rare Candy, a nawet spotkania z Pokemonami i szansa złapania stworka.

Nawet jeśli używasz Premium Pass, wciąż możesz otrzymać jedną z „gorszych” nagród, jak np. Stardust. W takim przypadku jednak ilość surowca zawsze będzie większa niż z VS Seekerem.

Jeśli chodzi o spotkania z Pokemonami, dzięki którym możesz chwytać coraz rzadsze stworki, to szansa na taką nagrodę jest taka sama w przypadku VS Seekera i Premium Passa.

Poniższa infografika (autorstwa lewymd z Redita) gromadzi szczegóły wszystkich nagród.

pokemon_go_battle_league_3
pokemon_go_battle_league_libre

Inne nagrody z Pokémon Go Battle League

Oprócz nagród za rangi, wzięcie udziału w Pokemon Go Battle League wiąże się z możliwością uzyskania poniższych bonusów:

 • Spotkanie z Pikachu w formie Libre
 • Przedmioty inspirowane Pikachu Libre

Następnie: Pokémon Go - ewolucja Minccino w Cinccino

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Poprzednio: Pokémon Go - Souvenirs (upominki): jak zdobyć, lista przedmiotów

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami