Path of Exile - odblokowanie i używanie zdolności

Wszystko o konfiguracji zdolności i paska zdolności.

Path of Exile to gra, w której nie obędzie się bez walki - to nie RPG, w którym można przegadać sprawę, tutaj walka stanowi kluczową mechanikę. Z walką wiąże się, rzecz jasna, konieczność wykorzystania zdolności aktywnych - ułatwiają one walkę, a już po kilkunastu minutach rozgrywki są po prostu koniecznością.

W pierwszej kolejności zdolności trzeba odblokować. To wykonuje się wchodząc do okna ekwipunku za pomocą klawisza „I”, a następnie obsadzaniu kamieniami umiejętności i wsparcia wolnych gniazd w przedmiotach (1) . Dopiero wtedy zdolności zostaną udostępnione dla postaci. Szczegółowo problem ten opisany został w rozdziale Kamienie umiejętności - zdolności aktywne, łączenie umiejętności.

047

Wszystkie zdolności umieszczone w kamieniach pojawią się teraz na pasku umiejętności, ulokowanym w prawym dolnym rogu ekranu (2) . Pasek podzielony jest na część górną, z trzema umiejętnościami aktywowanymi lewym, środkowym i prawym przyciskiem myszy oraz część dolną, której zdolności aktywuje się przy pomocy klawiszy Q-W-E-R-T.

048

Co więcej, przytrzymując klawisz CTRL, odkryć można alternatywny, dolny pasek, dający dostęp do kolejnych zdolności. Te aktywuje się tak samo, wciskając klawisze Q-W-E-R-T, przytrzymując jednocześnie wspomniany klawisz CTRL.

Zdolności na samym pasku można bardzo prosto dostosować. Wystarczy kliknąć na dowolne miejsce lewym przyciskiem myszy, by wywołać listę dostępnych zdolności (3) . Teraz należy po prostu wybrać zdolność, która ma być umieszczona na danym miejscu, by móc z niej korzystać.

049

Warto zaznaczyć, iż zdolności aktywnych może być więcej niż dostępnych klawiszy .Domyślne ustawienia dotyczące klawiszy zmienić można w opcjach, klikając na przycisk Menu (4) i wchodząc do zakładki Options (O)(5) .

050

W nowo otwartym oknie wystarczy przejść do zakładki Input (6) , gdzie zmienić można obłożenie wszystkich klawiszy. Dla klawiszy przypisanych pod zdolności, są to akcje „Use Bound Skill…”(7) . Dzięki temu klawisze da się dostosować na przykład pod myszy z duża ilością dodatkowych przycisków.

051

Następnie: Path of Exile - ligi (co to jest liga), tryb hardcore

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - crafting, tworzenie przedmiotów

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami