Koronawirus negatywnie wpływa na Apple i Samsunga

Chiny zamykają niektóre fabryki.

Chińskie władze tymczasowo zamknęły niektóre fabryki należące między innymi do Samsunga i firmy Foxconn, która produkuje części wykorzystywane choćby przez koncern Apple.

Ośrodki mają zostać zamknięte maksymalnie przez 2 tygodnie - informuje serwis TechPowerUp. Samsung nie wystosował jeszcze żadnego komentarza w tej sprawie.

photo_1568378711015_d10ec11f5c0c

Szef Apple, Tim Cook, przyznał już z kolei, że opóźnienia w procesie produkcyjnym uwzględniono już w „szerszej prognozie przychodów”, jak podaje agencja Reuters.

Zaznaczono także, że niebezpieczna sytuacja w Chinach może przełożyć się negatywnie na przewidywany wzrost sprzedaży produktów firmy Apple. Tim Cook podkreślił również, że koncern posiada alternatywnych dostawców podzespołów.

photo_1502096472573_eaac515392c6

Koronawirus, który pojawił się niedawno w regionie miasta Wuhan w Chinah, przyczynił się już między innymi do nagłego wzrostu popularności gry Plague Inc. Można w niej sprawdzić, jak działa rozprzestrzenianie się chorób na świecie.

Źródło: TechPowerUp, Reuters

Następnie: Cyberpunk 2077 w obiektywie - zdjęcia konkursu fotograficznego CD Projekt Red

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami