Downgrade Warcraft 3: Reforged? Porównanie gry z prezentacją z 2018 roku

Remake czy tylko remaster?

Dziś na PC debiutuje Warcraft 3: Reforged, czyli próba odświeżenia klasycznej strategii czasu rzeczywistego od Blizzarda. Gracze zauważyli, że ostateczna wersja znacznie różni się od produkcji zaprezentowanej przez twórców w 2018 roku na Blizzconie.

Użytkownicy krytykują przede wszystkim przerywniki filmowe na silniku gry. Demo pokazywało efektowne zbliżenia i bardziej interesującą pracę kamery niż w finalnej edycji, gdzie widok zazwyczaj jest bardzo statyczny. Szczegółowe animacje zamieniono zaś na proste i nieskomplikowane:

Rzekomego „downgrade'u” doczekał się też interfejs, który aktualnie bardziej przypomina klasyczną wersję:

re1

Użytkownicy zauważają, że niektóre elementy są mniej szczegółowe niż w oryginalnej produkcji. Przykładem poniższa tekstura ścieżki - na górze wersja klasyczna, a na dole Reforged.

re2

Poirytowani gracze twierdzą wręcz, że nie mamy do czynienia z pełnoprawnym remake'iem, a tylko remasterem, czyli odświeżeniem oprawy. Poniżej ta sama scena w dwóch wersjach. Obrazek przedstawia skalę zmian.

re3

Aktualnie Reforged figuruje w serwisie Metacritic ze średnią oceną 2,3 na 10 od użytkowników. W momencie pisania wiadomości oddano 323 głosy.

Warcraft 3 Reforged zawiera nie tylko kampanie z podstawowego Reign of Chaos, ale też dodatek The Frozen Throne - łącznie 60 misji. Do tego usprawniony tryb wieloosobowy.

Źródło: ResetEra

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami