Bethesda klonuje postacie graczy Fallout 76, by oddać skradziony ekwipunek

Nietypowy sposób.

Twórcy Fallout 76 rozpoczęli proces oddawania graczom ekwipunku, który w ubiegłym miesiącu przejęli hakerzy, wykorzystując lukę w zabezpieczeniach produkcji.

Poszkodowani przez wirtualnych złodziei użytkownicy forum Reddit ujawnili, że otrzymali e-mail od Bethesdy. W wiadomości firma poinformowała o przywróceniu utraconego wcześniej wyposażenia, co nie jest jednak proste i wiąże się z klonowaniem okradzionych postaci.

f76_kradzieze
Fallout 76 nadal trapi wiele błędów

Deweloperzy stworzyli kopie podopiecznych graczy w wersji sprzed ataku hakerów, ale z nieco inną nazwą. Bohaterzy lub bohaterki dysponują posiadanym wówczas sprzętem. Otrzymały też - jako rekompensatę - 8250 atomów, czyli wirtualnej waluty na zakup cyfrowych przedmiotów.

To nie wszystko, ponieważ Bethesda oferuje możliwość przekazania wyposażenia klona do oryginalnej postaci. W tym celu należy jednak skontaktować się z przedstawicielem firmy, a następnie spotkać z nim na prywatnym serwerze, gdzie dojdzie do przetransferowania sprzętu.

Zobacz: Fallout 76 - Poradnik, Solucja

Do serii kradzieży doszło w grudniu ubiegłego roku. Hakerzy przygotowali narzędzie, które pozwalało zdobyć bronie, pancerze i inne elementy ekwipunku bohaterów znajdujących się w polu widzenia złodzieja. Nie trzeba było nawet wchodzić w interakcje z ofiarą.

Fallout 76 to nastawiona na wieloosobowe zmagania odsłona cyklu osadzonego w postapokaliptycznym uniwersum. Gracze kierując wykreowaną przez siebie postacią w towarzystwie innych użytkowników wykonują szereg aktywności.

Źródło: PC Gamer

Następnie: Downgrade Warcraft 3: Reforged? Porównanie gry z prezentacją z 2018 roku

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami