Diablo 4 - premiera i najważniejsze informacje

Co już wiemy? Klasy, świat, mechanika i historia.

Po wielu latach oczekiwań, Diablo 4 zostało oficjalnie zapowiedziane. Blizzard chce w pewnym sensie powrócić do mrocznych korzeni serii i zapowiada, że nowa odsłona będzie połączeniem rozwiązań i motywów z części drugiej i trzeciej.

Styl gry będzie od razu znajomy i rozpoznawalny dla wszystkich, którzy grali w jakiekolwiek Diablo. Twórcy nie chcą zmieniać najważniejszych założeń mechaniki.

Jednocześnie Blizzard stawia też na nieco bardziej przystępny gameplay niż konkurencyjne Path of Exile. Oczywiście, jak poprzednio, możliwa będzie też wspólna zabawa ze znajomymi.

  • Premiera: 2021-2022 (najwcześniej)
  • Platforma: PC, PS4, Xbox One
  • Wersja językowa: angielska
  • Producent: Blizzard Entertainment
  • Wydawca: Activision Blizzard

Data premiery, platformy

Diablo 4 ukaże się w 2020 lub 2021 roku. Blizzard nie ujawnił jeszcze daty premiery, choć biorąc pod uwagę wysoki poziom dopracowania prezentowanej rozgrywki, możliwe, że produkcja zadebiutuje jeszcze w bieżącym roku.

Potwierdzono, że gra trafi na PC, PS4 i Xbox One, ale prawdopodobnie ukaże się również na konsolach nowej generacji, ponieważ w momencie premiery gry będą one już dostępne na rynku.

Nie ujawniono jeszcze dodatków do pre-orderów.

d2

Świat, fabuła

W Diablo 4 ponownie odwiedzamy krainy świata Sanktuarium, choć najważniejszą nowością jest fakt, że wszystkie regiony są tym razem połączone i nie są odrębnymi lokacjami.

Można więc powiedzieć, że otrzymujemy swego rodzaju „korytarzowy otwarty świat” - nie jest to typowy open-world, ponieważ lokacje nadal mają dosyć wyraźne granice i nie powalają rozmiarem.

Fabuła będzie związana z Lilith - stworzycielką Sanktuarium i córką Mephisto, czyli w praktyce bratanicą samego Diablo. Niewykluczone, że właśnie jej stryj też pojawi się w grze (w końcu tytuł zobowiązuje).

Możemy spodziewać się różnorodnych krajobrazów, co najmniej standardowego podziału na obszary pustynne, leśne czy zimowe. Świat będziemy też współdzielić z innymi graczami, co jest istotną nowością.

d1

Rozgrywka, gameplay

Blizzard nie chce zmieniać mechaniki rozgrywki w Diablo 4. Każdy, kto grał w poprzednie odsłony tutaj poczuje się jak w domu - to stara, dobra formuła gier typu hack and slash.

Akcję obserwujemy od góry, przemierzamy kolejne obszary i większość czasu spędzamy na nieustannym atakowaniu wrogów, których zazwyczaj jest mnóstwo. Sterujemy jedną z kilku dostępnych klas postaci.

Obecnie potwierdzone klasy to Druid, Czarodziejka i Barbarzyńca.

Druid będzie używał mocy żywiołów, przyzywał bestie i zmieniał się w wilkołaka czy wielkiego niedźwiedzia. Barbarzyńca to oczywiście klasyczny wojownik walczący w zwarciu, a Czarodziejka skupi się na wykorzystywaniu magicznych zaklęć i walce na dystans.

Twórcy chcą zadbać o nagrody - przedmioty, które znajdujemy, zawsze mają być interesujące. Blizzard chce ograniczyć liczbę nieprzydatnych skarbów, które często znajdujemy w innych grach tego typu. Zmniejszona zostanie liczba statystyk, choć pojawią się też nowe.

Moc Anielska odpowiada za zwiększanie efektów pozytywnych wzmocnień, Moc Demoniczna wzmocni z kolei osłabienia, które rzucamy na wrogów, a Moc Przodków zwiększy szansę na aktywację specjalnych efektów przy trafieniach.

d3

W świecie gry spotkamy innych graczy i wspólnie będziemy mogli zająć się starciami z bossami, którzy będą co jakiś czas pojawiać się w różnych lokacjach - bez związku z żadną misją.

W różnych regionach natkniemy się także na strefy PvP, gdzie będzie można powalczyć z obcymi bohaterami.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami