Red Dead Online padło ofiarą hakerów - nieśmiertelność, kradzież pieniędzy i inne

Nowe mody sprawiają kłopoty uczciwym graczom.

Zjawisko oszukiwania w Red Dead Online nabiera na sile. Gracze na PC zmagają się z użytkownikami, którzy mogą zrobić na mapie właściwie wszystko, dzięki zyskującym popularność „narzędziom do modowania”.

Na YouTube nietrudno znaleźć materiały, prezentujące oszustwa w akcji. Programy pozwalają między innymi włączyć god mode, przywoływać wybrane pojazdy czy nawet zmieniać pogodę dla każdego gracza znajdującego się na mapie. Narzędzia czasami są płatne, a w innych przypadkach dostępne tylko dla zamkniętych społeczności.

Powyższy film przedstawia sytuację, w której moderzy zabierają wirtualne pieniądze od użytkowników i „przelewają” gotówkę na własne konto. Poniżej zaś przykład dość makabrycznego narzędzia, które sprawia, że wybrany przez oszusta gracz przyciąga truchła zwierząt.

red1
Źródło: Polygon / PapaPittman na Reddicie

Kolejne nagranie ukazuje teleportowanie graczy w wybrane miejsce i „odrodzenie” ok. 30 niedźwiedzi w mieście Saint Denis.

Studio Rockstar Games nie skomentowało jeszcze sprawy wzmożonej aktywności cheaterów, ale przeciwdziała już niesprawiedliwym działaniom. W ubiegłym tygodniu kilku graczy przyznało na forum o oszustwach, że zresetowano im postać, a także zbanowano na miesiąc lub na stałe.

Zobacz: Red Dead Online - poradnik i najlepsze porady

Najszybszym rozwiązaniem problemu hakerów byłoby umożliwienie tworzenia prywatnych serwerów, ale najprawdopodobniej twórcy nie zdecydują się na taki krok. Warto natomiast przypomnieć, że w przeszłości Rockstar Games kilkukrotnie pozwało już twórców modów do GTA Online.

Źródło: Polygon

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami