Zrzut ekranu w Samsung Galaxy - zobacz, jak zrobić

Wykonaj screenshot w telefonach Samsung S10, S9, S8, A8, A9, A70, A80, Note 9 i Note 10.

Gramy na konsolach, komputerach, a także tabletach i telefonach komórkowych. Co jeśli chcemy zrobić sobie pamiątkę z rekordowo wysokiego wyniku lub pochwalić się nim znajomemu? Z pomocą przychodzi funkcja wykonania zrzutu ekranu, czyli screenshota.

Dzisiejsze smartfony oferują kilka sposobów zatrzymania obrazu z telefonu, a w tym artykule pokażemy ci jak to zrobić w przypadku najpopularniejszych modeli firmy Samsung.

Zobacz też: Samsung Galaxy S10 - premiera, cena i najważniejsze informacje

Screenshoty w Samsung Galaxy Note 10 i Note 10 Plus

Najnowsze modele Galaxy Note oferują podobne sposoby przechwytywania ekranu, co podstawowe smartfony z 2019 roku od Samsunga, ale pozwalają też zrobić screenshota z wykorzystaniem rysika S-Pen.

Screen na Galaxy Note 10 za pomocą przycisków: naprostsza metoda - wciśnij jednocześnie przyciski Power (zasilanie) i Volume Down (ściszanie dźwięku) przez dwie sekundy. Zobaczysz animację screenshota.

Zrzut ekrany na Note 10 dzięki S-pen: wyciągnij rysik S-pen i wybierz opcję Screen Write. Następnie narysuj obszar, który chcesz zapisać jako obraz w Galerii i wybierz opcję Edycji albo Zapisu.

Screen na Note 10 przy pomocy gestu: w Ustawieniach sprawdź, czy opcja Przechwytywania gestem jest aktywna. Dzięki niej wykonasz screena przesuwając bok dłoni od lewej krawędzi ekranu do prawej.

note_top_5

Screenshoty w Samsung Galaxy A10, A70, A80

Nowa rodzina średnio i niskobudżetowych telefonów Samsunga pozwala wykonywać screenshoty w ten sam sposób. We wszystkich wymienionych modelach wystarczy wykonać tę samą czynność.

Screeny przy pomocy przycisków wykonamy poprzez przytrzymanie przycisku zasilania (Power) oraz przycisku zmniejszania głośności (Volume Down).

Zrzut ekranu w Samsung A10, A70, A80 przy pomocy gestów: upewnij się, że funkcja Przeciągnij dłonią, aby przechwycić jest włączona. Znajdziesz ją w menu Ustawień, a następnie Gesty i ruchy. Jeśli jest aktywna, wystarczy przesunąć dłoń z lewej lub prawej w przeciwną stronę nad ekranem.

Screenshoty w Samsung Galaxy S9 (Plus) i S10 (Plus i S10E)

Najnowsze flagowe modele Samsunga oferują kilka opcji wykonywania screenshotów. Poniżej opisujemy je wszystkie. Tym razem to już więcej metod niż tylko przyciski oraz gesty.

Screen na Galaxy S9 przy pomocy przycisków: z racji braku przycisku Home, w nowych modelach należy przytrzymać przycisk zasilania (Power) oraz przycisk ściszenia urządzenia (Volume Down).

Screenshoty na Galaxy S9 przy użyciu gestów: podobnie jak w starszych modelach, przesuń bokiem dłoni (najlepiej zewnętrzną stroną prawej dłoni) od lewej do prawej strony ekranu. Metoda bywa nieskuteczna i może wymagać kilku powtórzeń.

Zrzut ekranu z Galaxy S9 z funkcją Smart Capture: z wusywanego z boku ekranu menu wybierz opcję Smart Capture, a następnie zaznacz dowolny obszar ekranu, który chcesz przechwycić.

Screenshot na Galaxy S10 przy użyciu przycisków: by przechwycić obraz ekranu, przytrzymaj przycisk zasilania (Power) oraz przycisk zmniejszania głośności (Volume Down).

Zrzut ekranu na Galaxy S10 przy użyciu gestów: tak jak w S9, przesuń bokiem dłoni od lewej do prawej strony ekranu. W Ustawieniach gestów upenij się, że funkcja jest aktywna.

Screen z Galaxy S10 z funkcją Smart Capture: z bocznego menu wybierz opcję Smart Capture, a później zaznacz dowolny obszar ekranu, który chcesz zapisać jako obraz.

Zrzuty ekranu na Samsung Galaxy A7, A8 i A9

Najświeższe nisko i średniobudżetowe modele Galaxy pozwalają wykonać zrzuty ekranu na dwa sposoby, co jest już współcześnie powszechne. Ponownie mamy do czynienia z gestami oraz wykorzystaniem dwóch przycisków.

Screeny na Galaxy A7 za pomocą przycisków: wykonamy przytrzymując przycisk Home (powrót do głównego ekranu) oraz przycisk Power służący do włączania, wyłączania i wygaszania telefonu. Pamiętaj, by odczekać sekundę - wykonanie screenshota jest widoczne dzięki krótkiej animacji zapisującego się zdjęcia.

Zrzut ekranu na Galaxy A7 poprzez gesty: przesuń dłoń nad ekranem od lewej do prawej, aby wykonać zrzut obrazu. Dłoń musi lekko dotykać ekranu. Opcja ta jest włączona domyślnie.

Screenshot na Galaxy A8 za pomocą przycisków: podobnie jak w przypadku A7, przytrzymaj przycisk Home oraz przycisk zasilania, żeby wykonać zrzut ekranu.

Screen na modelu Galaxy A8 przy użyciu gestu: w Ustawieniach w menu Gestów upewnij sie, że opcja przechwytywania ekranu przesunięciem dłoni jest aktywna. Screena wykonasz przesuwając dłoń nad ekranem od jednej krawędzi do drugiej.

Zrzut ekranu na Galaxy A9 z użyciem przycisków: tradycyjnie, użyj przycisku Home i przycisku Power jednocześnie. Przytrzymaj przez około sekundę, a wykona się screen (zostanie zapisany w Galerii).

Screenshoty na Galaxy A9 poprzez gesty: w Ustawieniach sprawdź, czy Przechwytywanie dłonią jest aktywne. Screena wykonasz tak, jak w innych modelach. Przesuń dłoń od jednej krawędzi do drugiej, najlepiej zewnętrzną częścią brzegu dłoni.

pl_galaxy_a9_a920_sm_a920fzbdxeo_backvitalityblue_123141185

Screenshoty na Samsung Galaxy Note 7, Note 8 i Note 9

Urządzenia Galaxy Note oferują podobne sposoby przechwytywania ekranu, co podstawowe modele Galaxy, ale pozwalają też zrobić screenshota z wykorzystaniem rysika S-Pen. Tutaj opisujemy wszystkie metody wykonywania screenów.

Screen na Galaxy Note 7 za pomocą przycisków: naprostsza metoda - wciśnij jednocześnie przyciski Power (zasilanie) i Home (powrót do poprzedniego menu) przez dwie sekundy. Zobaczysz animację screenshota.

Screen na Note 7 przy pomocy gestu: w Ustawieniach sprawdź, czy opcja Przechwytywania gestem jest aktywna. Dzięki niej wykonasz screena przesuwając bok dłoni od jednej krawędzi ekranu do drugiej.

Zrzut ekrany na Note 7 dzięki S-pen: wyciągnij rysik S-pen i wybierz opcję Screen Write. Następnie narysuj obszar, który chcesz zapisać jako obraz w Galerii i wybierz opcję Edycji albo Zapisu.

Screenshot na Note 8 przy użyciu przycisków: wciśnij i przytrzymaj przyciski Home oraz Power (od włączania telefonu). Metoda tradycyjna dla całej rodziny Note.

Zrzut ekranu na Galaxy Note 8 dzięki gestom: po upewnieniu się, że opcja przechwytywania dłonią jest aktywna w Ustawieniach i Gestach, przesuń dłoń nad ekranem, lekko go dotykając, od lewej do prawej.

Screenshot z Note 8 dzięki S-pen: po prostu wyciągnij rysik S-pen i wybierz opcję Screen Write. Następnie zaznacz obszar, który chcesz zapisać jako obraz w Galerii.

Screen na Note 9 dzięki przyciskom: w końcu zmiana tradycyjnej metody - na Note 9 musisz przytrzymać przycisk Power (służący do włączania telefonu) oraz przycisk ściszania dźwięku (Volume Down).

Zrzut ekranu na Note 9 poprzez gest: sprawdź, czy przechwytywanie dłonią jest włączone Ustawieniach i Gestach, przesuń dłoń nad ekranem, lekko go dotykając, od lewej do prawej. Najlepiej zewnętrzną stroną boku dłoni.

Galaxy Note 9 - screenshot Screen Write: wyciągnij rysik i z wysuwanego z bocznej krawędzi menu kliknij opcję Screen Write. Pozwoli ona teraz zaznaczać dowolną część ekranu do przechwycenia.

Zrzuty ekranu na Samsung Galaxy S7 (Edge) i S8 (Plus) oraz Note 4

Te modele od Samsunga oferują po dwa sposoby wykonywania screenshotów. Pierwszy z nich to kombinacja klawiszy, drugi to odpowiednie potarcie ekranu. Wszystkie wykonane w ten sposób zrzuty znajdziesz w folderze Screenshots w galerii obrazów.

Nieważne jest czy użytkujesz wersję Edge (S7), czy Plus (S8), oba sposoby na wykonanie obrazków pokrywają się ze sobą.

Zrzut ekranu na Galaxy S7 za pomocą przycisków: wciśnij jednocześnie przyciski Power (zasilanie) i Home (powrót do poprzedniego menu), aż ekran rozbłyśnie na krótką chwilę.

Screenshot na Galaxy S7 poprzez gesty: w menu Ustawienia i Urządzenie w Ruchach i gestach upewnij się, że funkcja Przeciągnij, aby przechwycić jest aktywna. Teraz po prostu przesuń dłoń nad ekranem od lewej do prawej, aby wykonać zrzut obrazu.

Zrzut ekranu na Galaxy S8 za pomocą przycisków: przytrzymaj krótko przycisk zasilania (Power) i zmniejszania głośności. Gdy ekran jednokrotnie rozbłyśnie, wykonałeś screenshota.

Screenshot na Galaxy S8 poprzez gesty: przytrzymaj palec lub krawędź dłoni przy lewej ramce telefonu, a następnie wykonaj gest przesunięcia w prawo. Musisz mieć włączoną opcję gestów w ustawieniach zaawansowanych telefonu.

Zrzuty ekranu w Note 4 używając przycisków: główny przycisk Home i zasilania/blokady wciśnięte jednocześnie sprawią, że ekran przez chwilę rozbłyśnie, informując tym samym, że zrzut ekranu został zapisany w galerii telefonu.

Screenshoty w Note 4 poprzez gesty: jeśli chcesz wykonać zrzut ekranu za pomocą gestu, przeciągnij dłoń nad ekranem od lewej do prawej lub odwrotnie, upewniając się wcześniej, że stosowna opcja jest włączona w menu ustawień smartfona.

001tel

Screenshoty w Samsung Galaxy J3, J5 i J7

Wymienione modele smartfonów Samsunga również potrafią robić zrzuty ekranu. Podobnie jak w przypadku droższych modeli zrzuty zapisywane są również w tym samym miejscu galerii. Warto zaznaczyć, że o ile modele J5 i J7 umożliwiają wykonywanie obrazków za pomocą gestów, nie uświadczymy już tego w przypadku J3, gdzie pomocne okażą się jedynie kombinacje klawiszy.

Zrzut ekranu w Samsung J3 za pomocą przycisków: wciśnij jednocześnie przycisk Home (powrotu do poprzedniego menu) i zasilania (Power), a gdy ekran rozświetli się na chwilę, zrzut zostanie wykonany.

Screenshot w Samsung J5 przyciskami: dokładnie tak jak w powyższym przypadku, wystarczy wcisnąć jednocześnie dwa wskazane przyciski, aby wykonać zrzut ekranu.

Zrzut ekranu w Samsung J5 za pomocą gestów: najpierw upewnij się, że aktywowana została funkcja obsługi gestów. Znajdziesz ją w menu Ustawień, a następnie Ruchów i gestów. Od tej pory, poprzez przesunięcie dłoni nad ekranem, możesz wykonywać zrzuty ekranu.

Screenshot w Samsung J7 przyciskami: w porównaniu do innych modeli smartfonów Samsunga, w przypadku J7 przytrzymanie przycisków Home i zasilania powinno trwać nieco dłużej, nawet do dwóch sekund. Gdy ekran chwilowo rozbłyśnie, zrzut ekranu został zrobiony.

Zrzut ekranu w Samsung J7 za pomocą gestów: w menu Ruchów i gestów w Ustawieniach telefonu upewnij się, że stosowna funkcja odpowiadająca za gesty jest włączona. Wówczas możesz przesunąć dłoń od prawej do lewej lub na odwrót nad ekranem telefonu, aby wykonać screenshota.

Zrzuty ekranu na Samsung Galaxy A3 i A5

Mniejsze modele Samsungów są wyposażone w funkcję wykonywania zrzutów ekranu, które zapisywane są w folderze zrzutów głównej galerii. O ile model A3 obsługuje gesty, to w przypadku A5 pozostaje nam klasyczne robienie zrzutów ekranu za pomocą fizycznych przycisków.

Zrzut ekranu w Samsung A3 za pomocą przycisków: screenshot zostanie wykonany po jednoczesnym i krótkim wciśnięciu przycisku zasilania, czyli Power, oraz głównego na froncie telefonu, czyli Home, którym wracamy do głównego menu. Gdy ekran na chwilę rozbłyśnie, zrzut ekranu został wykonany i umieszczony w galerii zdjęć.

Zrzut ekranu w Samsung A5 za pomocą przycisków: podobnie jak w powyższym przykładzie, tak również tutaj wystarczy jednoczesne wciśnięcie przycisków Power i Menu.

Zrzut ekranu w Samsung A5 przy pomocy gestów: upewnij się, że funkcja Przeciągnij dłonią, aby przechwycić jest włączona. Znajdziesz ją w menu Ustawień, a następnie Gesty i ruchy. Jeśli jest aktywna, wystarczy przesunąć dłoń z lewej lub prawej w przeciwną stronę nad ekranem. Trzeba jednak zaznaczyć, że ten model radzi sobie z tą funkcją znacznie gorzej od modeli „S”, dlatego sugerujemy korzystać z kombinacji przycisków.

002tel

Screenshoty na Samsung Galaxy S4, S5 i S6

Starsze modele smartfonów Samsunga także wykonują zrzuty ekranu. Spośród wymienionych jedynie S4 nie obsługuje tej funkcji za pomocą gestów, pozostałe radzą sobie z tym bardzo dobrze. Musisz mieć jednak włączoną funkcję Przeciągania dłonią do przechwycenia, którą znajdziesz w menu Ustawień, a następnie Ruchów i gestów.

Zrzut ekranu na Galaxy S4 za pomocą przycisków: wciśnij w jednym momencie przyciski Power (zasilanie) i Home (powrót do poprzedniego menu), aż ekran rozbłyśnie na krótką chwilę.

Screenshot w Galaxy S5 za pomocą przycisków: jednoczesne naciśnięcie przycisku zasilania (Power) i powrotu (Home) sprawi, że został wykonany zrzut ekranu. Poinformuje cię o tym błyskająca dioda w obudowie smarfona.

Screenshot w Galaxy S5 za pomocą gestów: gdy zauważysz rozbłysk po przesunięciu nad ekranem dłonią z lewej do prawej lub na odwrót, wykonałeś zrzut ekranu. Ten gest musi jednak być wcześniej odblokowany w menu Gestów i ruchów w Ustawieniach telefonu.

Zrzut ekranu w Samsung S6 za pomocą przycisków: wciśnij jednocześnie przycisk Home, czyli powrotu do menu i zasilania, czyli blokady telefonu, a gdy ekran rozświetli się na chwilę, zrzut zostanie wykonany.

Screenshot w Samsung S6 za pomocą gestów: w menu Ruchów i gestów w Ustawieniach telefonu włącz funkcję odpowiadająca za gesty. Wówczas możesz przesunąć dłoń od prawej do lewej lub na odwrót nad ekranem telefonu, aby wykonać screenshota.

Zobacz też: Zrzut ekranu - jak zrobić screena na Xiaomi Mi 9, Xioami Mi 9T, Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi Mix 3

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Redakcja

Redakcja

Eurogamer.pl

Bardzo lubimy pracę zespołową.

Powiązane materiały

Na stronie

Captain Tsubasa - premiera w sierpniu, jest nowy zwiastun

Rise of New Champions zadebiutuje na PC, PS4 i Switch.

Games with Gold: czerwiec 2020 - pełna oferta

Shantae and the Pirate' s Curse, Destroy All Humans i inne.

The Last of Us 2 zakazane na Bliskim Wschodzie?

Gracze nie mogą zamówić tytułu w arabskim PS Store.

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami