The Last of Us jako animacja - ujawniono obrazki z anulowanego filmu

Joel i Ellie w nietypowej odsłonie.

Studio Oddfellows opublikowało zestaw grafik, pochodzących z krótkometrażowego filmu animowanego The Last Us, nad którym firma pracowała. Projekt jednak anulowano.

Twórcy udostępnili materiały na swojej stronie internetowej, ale jakiś czas po publikacji wpis z ilustracjami usunęli. Kopia wiadomości dostępna jest jednak w archiwum Google'a, a internauci zdołali też zachować obrazki, które obejrzeć można na przykład w portalu Imgur.

tlou_joel
Animowany Joel

Trwająca około 20 minut animacja przypominałaby o wydarzeniach z pierwszego The Last of Us, wprowadzając do kontynuacji. Film przedstawiłby Joela i Ellie oraz „ponownie opowiedział” historię bohaterów. Całość miała podkreślić „dramaturgię, atmosferę i siłę postaci oraz fabuły”.

„Poproszono nas, by wzorem animowanych krótkometrażówek Blade Runner i cyklu The Animatrix [powiązanych z „Matrixem” - dop. red.] zastosować unikalny styl graficzny, który znacznie odróżni animację od rozgrywki” - napisało Oddfellows w usuniętym wpisie.

tlou_animacja_potwory
W animacji pojawiłyby się też walki z potworami

„Nasza propozycja zakładała ponowną interpretację każdego z rozdziałów gry za pomocą specjalnych efektów wizualnych. Używanie jednego sposobu narracji pozwoliłoby nam połączyć różne style i płynnie przenosić się pomiędzy przeszłością a teraźniejszością. Ostatecznie Sony zdecydowało się nie kontynuować projektu” - dodano.

Ujawnione przez autorów obrazki przedstawiają między innymi głównych bohaterów - wspomnianych Joela i Ellie - w różnych sytuacjach. Na niektórych ilustracjach grafika budzi skojarzenia z kreskówką „Samuraj Jack”.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17

Zobacz: The Last of Us 2 - premiera i najważniejsze informacje

Nie jest na razie jasne, dlaczego Sony zrezygnowało z dalszych prac nad animacją. Nie wiadomo też, czy japoński producent wciąż chce zaoferować graczom filmowe przypomnienie wydarzeń z pierwszej części serii.

The Last of Us 2 zadebiutuje 29 maja, tylko na PS4.

Źródło: GamesRadar, Imgur

Następnie: Cenzura w Commandos 2: HD Remaster - usunięto między innymi swastyki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami