Pokémon Go - Souvenirs (upominki): jak zdobyć, lista przedmiotów

Specjalne prezenty od Buddy.

Upominki (souvenirs) to specjalne przedmioty w Pokemon Go, wprowadzone do gry pod koniec 2019, wraz z systemem Buddy Adventure. Kiedy osiągniesz odpowiedni poziom przyjaźni z Buddym, odblokujesz możliwość otrzymywania tych prezentów od Pokemonów.

Te przedmioty nie mają żadnego wpływu na rozgrywkę i wygląda na to, że istnieją tylko po to, by je kolekcjonować. Szczegóły poniżej.

Na tej stronie:

Jak zyskać souvenirs w Pokémon Go

Na samym początku upewnij się, że twój poziom przyjaźni z Pokemonem (Buddy level) jest na etapie Ultra Buddy. To odblokowuje dwie funkcje - Find Locations i Find Souvenirs.

Od tego momentu będziesz otrzymywać od Pokemona losowe upominki. Zobaczysz je i zbierzesz w ten sam sposób, jak prezenty (poprzedni bonus po zwiększaniu poziomu Buddy). Na głównym ekranie Buddy pojawi się paczka, którą można otworzyć, klikając na nią.

O ile w prezentach znajdziesz kilka użytecznych przedmiotów, jak Berry, upominki istnieją aktualnie tylko po to, by je kolekcjonować.

pokemon_go_souvenirs_list_1

Nie ma innej możliwości na otrzymanie Souvenirów, niż spacerowanie z Pokemonem w trybie Adventure - najlepiej codziennie. Z naszego doświadczenia wynika, że upominki są rzadsze niż prezenty. Otrzymywaliśmy do tej pory jednego lub dwa souveniry na tydzień.

Otrzymane do tej pory upominki możesz przejrzeć na głównym ekranie Buddy. Na dole zobaczysz rozwijaną listę.

Pamiętaj, że souvenirs są przypisane do konkretnego Pokemona. Jeśli zmienisz Buddy, będziesz musiał zbudować kolekcję od nowa.

Pokémon Go - lista souvenirs

Analiza plików Pokemon Go pokazuje, że w grze jest dostępnych 15 upominków. Nie masz wpływu na to, jaki otrzymasz, i dodatkowo możliwe są duplikaty. Jeżeli chcesz więc zebrać wszystkie, musisz być cierpliwy.

Poniższy obrazek prezentuje wszystkie souveniry w grze:

pokemon_go_souvenirs_list
Pokémon Go Souvenirs list (credit: ridddle on reddit

Co jeszcze musisz wiedzieć o upominkach

Upominki nie są skomplikowane - otrzymujesz je losowo i są po prostu przedmiotami kolekcjonerskimi. Poniżej zebraliśmy jednak jeszcze kilka interesujących faktów:

pokemon_go_souvenirs_list_4
  • Zebranie upominku gwarantuje otrzymanie bonusowego serca na ten dzień. Inne funkcje związane z Buddym, jak prezenty i znajdowanie interesujących miejsc, również zapewnia dodatkowe serca.
  • Na ekranie z upominkami możesz wybrać jakikolwiek z nich, by przeczytać opis przedmiotu. Opisy sugerują, że souveniry to zarówno prezenty wykonane przez Pokemony (jak bukiet kwiatów), jak i znalezione (jak szklana kulka czy kolczyk).
  • Jeśli zdobędziesz więcej niż jeden upominek, data i lokacja przypisana do przedmiotu będzie wyświetlona pod opisem.
  • Możliwe jest otrzymanie prezentu i upominku jednego dnia.
  • Souvenirs nie zajmują miejsca w torbie.

Spis treści: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Poprzednio: Pokémon Go - Heatran: kontrowanie, słabości i ataki

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami