Hideo Kojima planuje kilka nowych projektów - w tym jedną dużą grę

Chce zająć się też mniejszymi tytułami oraz... mangą?

Hideo Kojima poinformował, że planuje już rozpoczęcie prac nad kilkoma projektami. Jeden z nich to duża, wysokobudżetowa gra, ale deweloper chciałby też zająć się produkcją mniejszych tytułów.

Założyciel Kojima Productions wspomniał między innymi o grach epizodycznych, rozprowadzanych wyłącznie w dystrybucji cyfrowej. Nie jest jednak pewien, czy znajdzie czas na realizację wszystkich planów - zaznaczył w wywiadzie dla Famitsu.

CspSbSiW8AARarW
Kojima i Shinkawa podczas jednej z prezentacji Death Stranding

Hideo Kojima i jego współpracownik, artysta Yoji Shinkawa (znany choćby z roli projektanta mechów w serii Metal Gear) powiedzieli też, że chętnie stworzyliby razem mangę w ramach pobocznego projektu.

Obaj deweloperzy zaznaczyli również, że zdają sobie sprawę z faktu, że wielu uważa Death Stranding za grę „dziwną”, choć sami nie podzielają tego zdania i twierdzą, że powinni tworzyć jeszcze bardziej nietypowe produkcje.

Warto przypomnieć, że sam Kojima niejeden raz sugerował już, że następna większa gra Kojima Productions może być horrorem. Autor pracował już nad produkcją tego typu - mowa oczywiście o anulowanym projekcie Silent Hills.

Źródło: DualShockers

Następnie: Gra o zarażaniu ludzkości nagłym sukcesem w Chinach po pojawieniu się nowego koronawirusa

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami