Polski dystrybutor Cyberpunk 2077 zwalnia pracowników - możliwa zmiana lokalnego wydawcy

Czekamy na oficjalne oświadczenie.

Firma CDP, odpowiadająca m.in. za dystrybucję gry Cyberpunk 2077 w Polsce, w tym realizację zamówień przedpremierowych, zwolniła znaczną część pracowników - wynika z nieoficjalnych informacji. Nie jest wykluczone, że wydaniem najnowszego przeboju CD Projekt Red na polskim rynku zajmie się inny podmiot.

Informację przekazał serwis PolskiGamedev.pl, powołując się na własne źródła. To, że firma ma jakiegoś rodzaju kłopoty, potwierdza jednak post na oficjalnym profilu gry Cyberpunk 2077 na Facebooku:

cyber

„Wszystkie zamówienia przedpremierowe gry Cyberpunk 2077, złożone bezpośrednio u dystrybutora CDP Sp. z o.o zostaną zrealizowane” - czytamy w krótkim oświadczeniu.

Firma CDP zapowiedziała już, że udzieli publicznego komentarza w najbliższym czasie. Zaktualizujemy wiadomość, gdy pojawi się komunikat.

Warto podkreślić, że CDP nie jest związane z grupą CD Projekt, a więc i studiem CD Projekt Red. Zwolnienia nie mają więc wpływu na proces tworzenia i datę premiery Cyberpunk 2077.

CDP to spółka, będąca spadkobiercą CD Projektu w obszarze dystrybucji gier na polskim rynku. Początkowo prowadziła również sklep internetowy pod adresem CDP.pl, ale następnie odsprzedała go grupie Merlin. Firma odpowiadała za dystrybucję m.in. Wiedźmina 3 w Polsce, a także wielu mniejszych tytułów, wydawanych w pudełkach.

Zgodnie z planami, CDP miało również dystrybuować w Polsce najnowszy przebój CD Projekt Red - wspomniany już Cyberpunk 2077. Media donoszą, że przyczyną masowych zwolnień mogło być nagłe przesuniecie premiery gry z kwietnia na wrzesień, co wiąże się z dodatkowymi kosztami i stratami już przeprowadzonych inwestycji.

Źródło: PolskiGamedev.pl

Następnie: Dragon Ball Z: Kakarot otrzyma wkrótce nowe misje - za darmo

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami