Nowa gra twórców Hellblade "odtworzy horror umysłu" - Project: Mara

Ninja Theory pracuje nad kilkoma projektami.

Ninja Theory zapowiedziało kolejną grę - Project: Mara. Tytuł ten ma skupić się na przedstawieniu problemów związanych z chorobą psychiczną, ale w realistycznym, współczesnym świecie.

Twórcy stawiają więc na podobną tematykę, co w obydwu częściach Hellblade. Co ciekawe, krótki teaser ujawniony w nowym materiale wideo pokazuje, że w głównej roli wystąpi Melina Juergens, która wciela się też w Senuę.

Ninja Theory opiera się na sprawdzonych badaniach i sprawozdaniach osób cierpiących na choroby psychiczne, by stworzyć wiarygodne doświadczenie, które "odtworzy horror umysłu".

Projekt znajduje się jeszcze we wczesnej fazie produkcji, więc nie podano nawet daty premiery. Pierwszeństwo ma sequel Hellblade, który ma skupić się w większym stopniu na tym, jak problemy psychiczne mogą skutkować powstawaniem mitów i jak odnoszą się do religii.

maraa
Część lokacji z Project: Mara wzorowana jest na biurze Ninja Theory

Wspomniano też o The Insight Project. Ta inicjatywa ma pomóc w badaniach nad chorobami psychicznymi. Ninja Theory chce wykorzystać w tym celu technologie i gry wideo.

Jak zaznaczają twórcy, projekt powstał w ramach odpowiedzi na pytanie: „Jak możemy połączyć najlepsze elementy game designu i technologii z nowoczesną neuronauką i psychiatrią, by wspomóc walkę z cierpieniem psychicznym i promować dbanie o umysł”.

Następnie: Half-Life: Alyx nie zostanie opóźnione - przekonuje Valve

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami