"Aby grać, zresetuj swoje statystyki i osiągnięcia" - niepokojący komunikat w Call of Duty: Modern Warfare

Panika po aktualizacji.

Po najnowszej aktualizacji Call of Duty: Modern Warfare użytkownicy zgłaszali, że po włączeniu gra wyświetla wiadomość o konieczności zresetowania wszystkich odblokowanych w trybie wieloosobowym elementów. Początkowo twórcy nie byli w stanie rozwiązać problemu, ale sytuację już opanowano.

„Twoje dane są uszkodzone lub nie pobrały się prawidłowo” - głosił komunikat, który zobaczyli na ekranie niektórzy gracze. „Musisz zresetować swoją rangę i odblokowane elementy, by kontynuować”.

NEW UPDATE ERROR: im ded from r/modernwarfare

Trzy miesiące po premierze produkcji gracze zdążyli odblokować już mnóstwo broni, dodatków, ulepszeń czy killstreaków, czyli nagród za serię zabójstw, więc w obawie przed utratą tych elementów szukali pomocy mediach społecznościowych.

Okazało się, że Infinity Ward początkowo nie miało sposobu na rozwiązanie problemu. Deweloperzy poradzili graczom „twardo wyłączyć” grę (przykładowo kombinacją Alt + F4 na PC), nie wybierając przy tym żadnej z opcji na ekranie.

Aktualnie problem już nie występuje i można spokojnie włączać grę. Okazuje się, że gracze, którzy wybrali opcję „Tak” na ekranie, stracili statystyki, własne klasy i operatorów, ale wszystkie pozostałe elementy - w tym odblokowane przedmioty, poziom doświadczenia i poziomy broni - zostały nienaruszone.

Osoby, które utraciły zapisane wyniki, odzyskają dane po pewnym czasie. Do tego momentu system nie będzie naliczał nowych statystyk.

Gracze na forach żartowali, że omawiany błąd to powrót Prestiżu - znanego z poprzednich odsłon systemu, który pozwalał przejść na „kolejny poziom”, przy utracie odblokowanych elementów.

Zobacz: Call of Duty: Modern Warfare - Poradnik, Solucja

Aktualizacja, wraz z którą pojawił się nietypowy błąd, wprowadziła też nową broń - kuszę - oraz dodała aż pięć slotów na własne zestawy wyposażenia.

Następnie: Powstaje Observer 2? Polski Bloober Team opublikował teaser

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami