Wiedźmin może stać się największym debiutem serialowym w historii Netflixa

Pomiary oglądalności są jednak nieco specyficzne.

Przedstawiciele Netflixa poinformowali, że Wiedźmin jest na dobrej drodze do zyskania tytułu najpopularniejszego pierwszego sezonu serialowego w historii platformy.

Produkcję obejrzało 76 milionów widzów - choć warto zaznaczyć, że pomiar oglądalności uwzględnia każdą osobę, która włączy choć jeden odcinek na dwie minuty.

z25505734IH_kadr_z_serialu__Wiedzmin_
Płotka też powróci w drugim sezonie

Oznacza to, że wciąż nie wiadomo, ile widzów obejrzało cały sezon. Mimo to, Netflix pochwalił się też w raporcie dla inwestorów o globalnym wpływie sukcesu serialu - nawiązując do wzrostu popularności gier z Geraltem i książek Sapkowskiego po premierze Wiedźmina.

Nie zapomniano nawet o piosence Jaskra, podkreślając, że utwór Grosza daj wiedźminowi stał się viralowym fenomenem.

Nowa metoda pomiaru oglądalności zawyża statystyki seriali. Poprzedni sposób zakładał uwzględnianie widzów, którzy obejrzeli albo minimum 70 procent odcinka serialu, albo cały film.

Netflix potwierdził już jakiś czas temu, że doczekamy się drugiego sezonu Wiedźmina - premierę zaplanowano na przyszły rok. Showrunnerka ma już pomysły na kilka kolejnych serii.

Źródło: Polygon

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami