Into the Dead 2 - poradnik i wskazówki

Walka, najlepsze bronie, towarzysze.

Witamy w naszym poradniku do Into the Dead 2 - jednej z najpopularniejszych mobilnych gier o zombie. To dość nietypowa strzelanka, w której cały czas poruszamy się do przodu i odpieramy ataki nieumarłych.

Mimo prostoty głównych założeń rozgrywki, produkcja jest może być dość skomplikowana i niejasna, szczególnie dla początkującego. Aby nie pogubić się we wszystkich statystykach, bonusach i możliwościach, skorzystaj z tego poradnika.

Tłumaczymy tutaj zasady gry, wybieramy najlepsze bronie i podpowiadamy, jak dobrać wyposażenie czy towarzyszy, a także ulepszyć oręż. Znajdziesz tutaj też kilka szybkich, ogólnych wskazówek.

Spis treści:

Into The Dead 2 - podstawy, jak grać

W Into The Dead 2 nie musisz martwić się o poruszanie się do przodu, postać robi to samodzielnie. Zadaniem gracza jest tylko skręcanie oraz strzelanie do zombie - lub omijanie ich.

Celem w misjach zazwyczaj jest dotarcie do końca trasy. Pozostały dystans (1) jest oznaczony w lewym górnym rogu. Na ekranie interesuje cię też pozostała w magazynku ilość amunicji w broni podstawowej (2) i dodatkowej (3).

Screenshot_20200114_212510_com.pikpok.dr2.play

Skręcenie domyślnie odbywa się poprzez przytrzymanie palcem ekranu z lewej strony i przesunięcie w lewo lub prawo. Sposób sterowania można jednak zmienić w opcjach, przykładowo decydując się na skręcanie żyroskopem. Aby strzelić, po prostu naciśnij ekran z prawej strony. Do zmiany broni (4) służy przycisk po prawej stronie. Masz też możliwość włączenia pauzy (5).

Jeżeli postać mierzy do jakiegoś zombie - a więc strzał zakończy się trafieniem - to podnosi broń do góry (6). Kiedy nie masz na muszce celu, broń pozostaje opuszczona. Nie ma możliwości ręcznego przeładowania, bohater robi to automatycznie, gdy wykorzysta amunicję z magazynka.

Screenshot_20200114_205546_com.pikpok.dr2.play

Podczas rozgrywki zawsze rozglądaj się za skrzynkami z amunicją (7), które dymią i świecą na zielono, ze względu na flarę leżącą obok. Trudno ukończyć jakąkolwiek misję bez zebrania dodatkowych naboi.

Screenshot_20200114_205159_com.pikpok.dr2.play

Into The Dead 2 - najważniejsze wskazówki i porady

Oto kilka porad, które pomogą ci wynieść zabawę na wyższy poziom i lepiej radzić sobie w misjach.

  • Oszczędzaj amunicję - szczególnie w misjach fabularnych, które polegają wyłącznie na dotarciu do końca trasy. Nie ma sensu zabijać zombie, jeśli możesz go zwyczajnie ominąć
  • Wypatruj skrzyń z amunicją - zebranie przynajmniej dwóch zazwyczaj wystarczy, aby mieć odpowiednią ilość amunicji
  • Korzystaj z darmowych części i innych surowców - po wejściu do sklepu zazwyczaj zobaczysz tam kilka darmowych ofert na części, puszki czy smakołyki dla zwierząt. Aby je dostać, musisz oglądać reklamy, ale warto dbać o ciągły przypływ materiałów
  • Ulepszaj bronie - z podstawowymi modelami trudno sobie poradzić, ale każdy upgrade znacząco wpływa na skuteczność. Oręż może też zyskać dodatkowe możliwości, przykładem granatnik pod lufą karabinu szturmowego
  • Bierz udział w wydarzeniach dziennych i specjalnych - nie tylko pozwalają ci odetchnąć trochę od kampanii i spróbować czegoś nowego, ale to także okazja do przetestowania niedostępnych jeszcze broni
  • Przeładowuj ręcznie - domyślnie nie ma takiej opcji, ale jeżeli widzisz, że zbliżasz się do grupy zombie, a został ci jeden lub dwa naboje, wystrzel je i załaduj nowy magazynek. Reguła dotyczy oczywiście tylko sytuacji, w których masz na tyle dużo amunicji, że możesz sobie na to pozwolić
  • Zwracaj uwagę na pozycję broni - jeżeli jest opuszczona, zmarnujesz tylko amunicję
  • Wracaj do starszych poziomów, jeżeli utknąłeś - tzw. farmienie pozwoli ci na zdobycie dodatkowych części, które przeznaczysz na ulepszenia

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami