Elden Ring - premiera i najważniejsze informacje

Nowa gra twórców Dark Souls i Sekiro. Co warto wiedzieć?

Twórcy Dark Souls - studio From Software - postanowili ponownie zabrać się za zupełnie nową markę, niezwiązaną z żadną istniejącą już serią gier.

Świat Elden Ring powstał przy współpracy z autorem sagi „Pieśń Lodu i Ognia”, George'a R.R. Martina. Gracze odwiedzą mroczny, tajemniczy, wielki świat fantasy.

Proces produkcji rozpoczął się już po wydaniu ostatniego dodatku do Dark Souls 3. Deweloperzy zasugerowali, że tytuł ten zaoferuje wiele nowości, których wprowadzenie nie było możliwe w serii Souls.

  • Premiera: 2020
  • Platforma: PC, PS4, Xbox One
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: From Software
  • Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  • Wydawca PL: Cenega

Data premiery, pre-order

Obecnie wiadomo jedynie, że Elden Ring ukaże się w 2020 roku. Wielu graczy podejrzewa, że gra zadebiutuje w okresie premiery konsol nowej generacji. Szczegóły poznamy zapewne w czerwcu, na targach E3.

Do tej pory potwierdzono, że tytuł trafi na PC, PS4 i Xbox One.

Niektóre sklepy umożliwiają złożenie zamówienia na grę, ale oficjalny program pre-orderów jeszcze się nie rozpoczął. Nie wiadomo też, jakie dodatki do zamówień przedpremierowych otrzymamy.

elden

Fabuła i świat

Dostępne obecnie informacje na temat fabuły Elden Ring są bardzo szczątkowe. Nad historią świata gry pracował Hidetaka Miyazaki z From Software oraz pisarz George R.R. Martin. Mamy odwiedzić uniwersum dark fantasy, ale twórcy uważają, że nie będzie to do końca typowa fantasyka - czego zresztą można się spodziewać po japońskim studiu.

Głównymi motywami narracji ma być między innymi „ambicja ludzkości” i „ekscentryczność”. Świat zaoferuje atmosferę tajemniczości i wiele interesujących postaci.

Obecnie nieznane są jednak jakiekolwiek szczegóły na temat historii. Nie wiadomo, kim jest postać gracza - choć potwierdzono, że stworzymy własnego bohatera, w przeciwieństwie do Sekiro.

Najważniejszą nowością w stosunku do innych gier studia From Software jest fakt, że Elden Ring zaoferuje wielki, otwarty świat. Twórcy chcieli przez to zwiększyć skalę opowieści, a także wprowadzić pewne zmiany w rozgrywce, które nie byłyby możliwe w liniowych lokacjach.

Pierwsze konkretne informacje poznamy zapewne w czerwcu, na targach E3.

edn3

Rozgrywka

From Software wypowiada się obecnie dosyć ogólnie na temat rozgrywki i zmian w Elden Ring w stosunku do Dark Souls czy Sekiro. Twórcy zaznaczyli, że gra zaoferuje więcej elementów RPG i mniejszy nacisk na szybką akcję niż ostatnia gra studia.

Otwarty świat pozwolił na wprowadzenie wierzchowców, a także na urozmaicenie eksploracji. Projektanci chcą zachęcać graczy do zwiedzania różnych ukrytych miejsc.

Styl walki będzie można odpowiednio dostosować do własnych preferencji poprzez wybór różnych rodzajów broni. Nie zabraknie też opcji związanych z talentami magicznymi.

Główny producent, Hidetaka Miyazaki, podkreślił także, że Elden Ring zaoferuje bardziej różnorodnych i przerażających bossów niż poprzednie produkcje From Software.

elden2

Nie wiadomo jeszcze, czy gra zaoferuje aspekt online na wzór kooperacji i inwazji z Dark Souls. Tak jak poprzednie produkcje studia, Elden Ring to przede wszystkim obszerna, zapewniająca wiele godzin rozrywki gra single-player.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

PS Plus: lipiec 2020 - pełna oferta

Aż trzy gry na 10-lecie usługi.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami