CD Projekt Red pracowało nad grą z Ciri w roli głównej - nieoficjalne informacje

"Taki projekt na 100 procent istniał".

CD Projekt Red pracowało nad osadzoną w wiedźmińskim uniwersum grą, której główną bohaterką miała być Ciri - wynika z nieoficjalnych informacji ujawnionych na antenie podcastu Rock i Borys.

Prowadzący audycję Borys Nieśpielak i Remigiusz Maciaszek komentowali niedawne działania polskiego studia i wypowiedzi przedstawicieli firmy w trakcie telekonferencji z inwestorami. Pierwszy z panów poruszył kwestię produkcji, która była rozwijana, ale została skasowana.

- Od dłuższego czasu były plotki, bardzo mocne, że powstaje gra, gdzie Ciri będzie główną bohaterką. (…) Wiem na 100 procent, że taki projekt istniał w CDP - przekonuje Nieśpielak. Nie przedstawił jednak dodatkowych szczegółów.

wiedzmin_ciri_nieoficjalne
Ciri pojawia się w Wiedźminie 3

Fani spekulowali, że w kolejnej produkcji osadzonej w uniwersum wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego gracze pokierują właśnie młodą wiedźminką. Możliwość wcielenia się w dziewczynę, była jednym z najczęstszych pomysłów nadsyłanych przez naszych czytelników.

Oczywiście nie wiadomo, na ile doniesienia Nieśpielaka są wiarygodne. Jeżeli jednak faktycznie są prawdziwe, nie można wykluczyć, że deweloperzy z CD Projekt Red nie porzucili całkowicie koncepcji z Ciri i przybrana córka Geralta odegra istotną rolę w następnej grze.

Na razie nie jest jasne, kiedy na rynku mogłaby ukazać się nowa produkcja w wiedźmińskim świecie. Obecnie polskie studio koncentruje wysiłki na doszlifowaniu Cyberpunk 2077 oraz przygotowaniu wieloosobowego modułu tytułu, który zostanie wydany jako osobna pozycja.

Warto zaznaczyć, że niedawno CD Projekt podpisało porozumienie z Andrzejem Sapkowskim. Dzięki umowie, firma potwierdziła dotychczasowe i zyskała nowe prawa do stworzonego przez pisarza uniwersum „w obszarze gier wideo, komiksów, gier tradycyjnych” oraz gadżetów.

Źródło: Rock i Borys

Następnie: Cyberpunk 2077 opóźniony przez problemy z wydajnością na Xbox One?

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami