Film anime Wiedźmin: Zmora Wilka zapowiedziany przez Netflixa

Z "nowym zagrożeniem dla Kontynentu".

Platforma Netflix potwierdziła nieoficjalne doniesienia i zapowiedziała Wiedźmin: Zmora Wilka (w oryginale The Witcher: Nightmare of the Wolf) - film anime w świecie wydanego w grudniu serialu. Data premiery nie jest znana.

Na razie ujawniono jednak stosunkowo niewiele szczegółów na temat powstającego projektu. Wiadomo jedynie, że produkcja opowie o „nowym zagrożeniu, z którym musi zmierzyć się Kontynent”.

Nad filmem pracują twórcy głównego serialu, kierowani przez showrunnerkę Lauren S. Hissrich. Za historię odpowiada zaś - zgodnie z nieoficjalnymi informacjami - Beau DeMayo, czyli scenarzysta odcinka ze strzygą. Warstwą wizualną zajmie się koreańskie studio Mir, które w swoim dorobku ma anime „Legenda Korry” i „Voltron: Legendarny Obrońca”.

Nie jest to na razie jasne, ale niewykluczone, że w nowej produkcji usłyszymy Henry'ego Cavilla, który - tak jak w adaptacji aktorskiej - wcieli się w postać Geralta z Rivii. Nie wiadomo, czy pojawią się inne postacie z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego.

voltron_wiedzmin
Film wyprodukują twórcy „Voltron: Legendarny Obrońca”

Pierwszy sezon serialu „Wiedźmin” - składający się z ośmiu odcinków - od grudnia dostępny jest na platformie Netflix. Wkrótce zaś powinny rozpocząć się prace nad drugim, który zadebiutuje w 2021 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami