Red Dead Redemption 2 - pociąg: gdzie jest, jazda, prowadzenie, napad

Rozkład kolei i torów.

Pociąg pełni w Red Dead Redemption 2 głównie rolę środka transportu, ale może też służyć wzbogaceniu się, dzięki możliwości dokonywania napadów.

W tym poradniku omawiamy wszystkie najważniejsze kwestie związane z pociągiem. Tłumaczymy, jak go znaleźć, prowadzić, gdzie kupić bilet i w jaki sposób rozpocząć rozbój.

Gdzie jest pociąg w Red Dead Redemption 2

Aby odszukać pociąg w Red Dead Redemption 2, najłatwiej zerknąć na mapę i poszukać torów. Są one oznaczone czarną, przerywaną linią.

W grze są dwie linie kolejowe, które przez większość trasy się pokrywają. Zaznaczyliśmy je na poniższych obrazkach:

Kolej południowo-wschodnia

rail1

Każde okrążenie zajmuje pociągowi 16 godzin w grze, czyli ok. 30 minut czasu realnego. Trasa biegnie obok Ambarino, New Haven i Lemoyne, potem na północ wzdłuż wybrzeża od Saint Denis do Van Horn Trading Post i przez Annesburg. Następnie kontynuuje podróż na zachód przez Ambarino, Wallace Station, Riggs Station. Na koniec zakręt na wschód do Rhodes i finalnie Saint Denis.

Kolej Central Union

rail2

Okrążenie zajmuje pociągowi 20 godzin w grze, czyli ok. 40 minut czasu realnego. Trasa ponownie biegnie obok Ambarino, New Haven i Lemoyne, a następnie na północ od Saint Denis do Annesburga, przez Ambarino. Potem Wallace Station i Riggs Station, ale zamiast do Rhodes, kolej jedzie na północ, by zatrzymać się w Valentine i Emerald Station. Końcowy przystanek to Saint Denis.

Pociągi jeżdżą po trasach w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara. Najszybszym więc sposobem na zobaczenie pociągu jest jazda wzdłuż torów zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Alternatywną metodą jest kupno biletu.

Bilety na pociąg, przejęcie i prowadzenie pojazdu

Aby legalnie jechać pociągiem, potrzebujesz biletu. Możesz go kupić na każdej stacji kolejowej w grze.

Red_Dead_Redemption_2_20200120195702

Wystarczy podejść do okienka i wybrać stosowną opcję w menu interakcji. Gracz decyduje, gdzie chciałby pojechać, a cena biletu zależy od długości trasy. W trakcie podróży uruchamia się przerywnik filmowy, którego nie można pominąć, a kontrolę nad postacią odzyskujemy dopiero na miejscu docelowym. Możemy wyjść z pociągu lub czekać, aż ruszy dalej.

Do pojazdu możesz też wskoczyć. Wystarczy, że będziesz jechał obok pociągu, a gdy zobaczysz odpowiednią informację na ekranie (1), naciśniesz przycisk. Arthur wyskoczy z konia do wagonu.

Red_Dead_Redemption_2_20200120193914

Red Dead Redemption 2 daje też możliwość prowadzenia pociągu. Po prostu podejdź do stanowiska maszynisty i naciśnij przycisk wsiadania na konia lub do pojazdu. Sterowanie maszyną jest wyświetlone w prawym dolnym rogu.

Przejęcie pociągu jest oczywiście karane, a jeśli zrobisz to w mieście, natychmiast rozpocznie się obława służb porządkowych.

Red_Dead_Redemption_2_20200120194130

Napad na pociąg

Kiedy znajdujesz się w pociągu jako pasażer, możesz dokonać napadu. W tym celu wstań z siedzenia, namierz jakąś osobę przyciskiem interakcji i wybierz opcję Okradnij (2).

Red_Dead_Redemption_2_20200120200043

Arthur sam wyciągnie broń i zastraszy pasażerów w wagonie. Podchodź do każdego z nich i, ponownie korzystając z menu interakcji, wybieraj po kolei opcję Okradnij. Następnie czekaj, aż dana osoba odda ci pieniądze.

Rozbój możesz kontynuować aż do czasu, gdy uznasz to za stosowne, przechodząc do kolejnych wagonów i powtarzając procedurę. Aby zakończyć, po prostu wybiegnij z wagonu i oddal się.

Jeżeli podczas napadu pociąg będzie przejeżdżał przez miasto, stróże prawa zaczną cię gonić i atakować.

Następnie: Red Dead Redemption 2 - najlepsze bronie, arsenał i statystyki

Spis treści: Red Dead Redemption 2 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Red Dead Redemption 2 - romanse i seks

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami