Fortnite w 120 FPS na iPad Pro - to więcej niż na PS4 Pro i Xbox One X

Nowy tryb wydajnościowy.

Epic Games opublikowało nową aktualizację Fortnite w wersji iOS. Najważniejszą nowością jest możliwość uruchomienia gry na tablecie iPad Pro w 120 klatkach na sekundę (z okazjonalnymi spadkami).

Aby skorzystać z wyższej płynności, należy aktywować odpowiednią opcję w ustawieniach produkcji. Podniesienie liczby FPS wiąże się jednak z obniżeniem rozdzielczości ekranu i szczegółowości grafiki do poziomu średnich detali.

fortnite_wydajnosc
W Fortnite setka graczy walczy o przetrwanie

Warto jednocześnie zaznaczyć, że na żadnej z konsol nie udało się dotychczas osiągnąć podobnej wydajności - na PS4, PS4 Pro, Xbox One i Xbox One X strzelanka działa w 60 klatkach na sekundę, a na Switchu w 30.

Wyższa płynność w znaczny sposób wpływa zaś na rozgrywkę. Osoba grająca w 120 FPS może lepiej reagować na wydarzenia, uzyskując dzięki temu istotną przewagę nad użytkownikami toczącymi zmagania w 60 lub 30 FPS.

Zobacz: Fortnite: rozdział 2, sezon 1 - wyzwania

To jednak nie wszystko, ponieważ aktualizacja wprowadziła także funkcję korzystania z wciskanych analogów (na przykład L3 i R3) w padach podłączanych do urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym iOS.

Fortnite to darmowa gra typu battle royale. Setka graczy ląduje na wyspie, gdzie musi walczyć o przetrwanie - zwycięża użytkownik, który jako ostatni pozostanie żywy na wirtualnym polu walki.

Źródło: The Verge

Następnie: Dark Souls ukończone bez jakichkolwiek obrażeń

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami