Ojciec skonstruował kontroler do gier dla córki z niepełnosprawnością

Historia podbija internet.

Rory Steel, szef technologicznej akademii Digital Jersey, skonstruował kontroler dla córki z ograniczoną sprawnością ruchową. Dziewczynka chciała zagrać w The Legend of Zelda: Breath of the Wild na Nintendo Switch.

Steel wykorzystał części kupione na eBay-u, ale sercem urządzenia jest adaptacyjny kontroler Xbox - narzędzie, które pomaga wszystkim graczom, mającym trudności z obsługiwaniem standardowych kontrolerów. Sprzęt współpracuje nie tylko z urządzeniami Microsoftu.

U młodej Avy neurony motoryczne nie funkcjonują prawidłowo, co znacznie utrudnia dziewczynce korzystanie z padów. Rozwiązanie Steela polegało na zbudowaniu specjalnej skrzynki oraz podłączeniu przycisków i drążków do kontrolera adaptacyjnego. Urządzenie Microsoftu przenosi sygnał do Nintendo Switch.

Sporej wielkości drążki i przyciski oraz ich rozłożenie pozwala Avie na zabawę w Breath of the Wild. Dodatkowo konstruktor zadbał o atrakcyjne oświetlenie.

Pracę Steela docenił sam Phil Spencer. „Niesamowite. I co za uśmiech” - napisał szef działu Xbox na Twitterze, w odpowiedzi na film ojca Avy.

Z twórcą nietypowego kontrolera skontaktowały się już firmy Microsoft i Logitech. Szef Digital Jersey pomoże wprowadzić pomysł do szerszego obiegu.

Następnie: Krótki gameplay z Godfall - pierwszej gry zapowiedzianej na PS5

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami