Menu PS5 na pierwszym zdjęciu? Interfejs podobny do PlayStation 4

Choć to jedynie wersja deweloperska.

W sieci pojawiło się nieoficjalne zdjęcie głównego menu PlayStation 5. Z obrazka wynika, że Sony nie zdecydowało się na istotne zmiany i interfejs przypomina ekran z PS4 - przynajmniej w wersji deweloperskiej.

Autor wpisu na forum 4chan twierdzi, że jest deweloperem ze studia, które otrzymało już nową konsolę. Dodał też, że to prawdopodobnie pierwsze takie zdjęcie w internecie.

ui
Wiele może się jeszcze zmienić

Obrazek przedstawia przesuwane menu w formie kafelków, dobrze znane posiadaczom PS4. Wygląda na to, że z użytkownik może też rozwinąć dodatkowe menu z konkretnych gier, przy czym dostępne opcje to Wznów, Przegląd, Wiadomości i Dodatki. Korzystając z ikon na górze ekranu można też przejść do powiadomień i listy przyjaciół.

Nawet jeżeli zdjęcie jest prawdziwe, nie oznacza to, że interfejs będzie wyglądał tak samo w konsumenckiej wersji konsoli. Być może to menu jedynie dla deweloperów.

Kolejną ciekawostką jest obecność logo Decima Engine - silnika autorstwa studia Guerrilla Games (drugi kafelek). Narzędzie napędza między innymi Death Stranding i Horizon Zero Dawn, przy czym od pewnego czasu spekuluje się, że powstaje już sequel drugiej z wymienionych produkcji. Być może to kolejna wskazówka, że doniesienia są prawdziwe.

Do chwili obecnej widzieliśmy jedynie wersję deweloperską konsoli, przy czym wiemy już, że zaoferuje szybki dysk SSD, ray tracing i wsteczną kompatybilność. Coraz częściej pojawiają się nieoficjalne informacje, że prezentacja PS5 odbędzie się w lutym.

Źródło: Reddit

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami