Lootboxy uczą dzieci hazardu - wynika z raportu brytyjskiej służby zdrowia

Uzależnienie od nagród?

Brytyjskie National Health Service opublikowało raport, w którym dyrektorka ds. zdrowia psychicznego podkreśla, że lootboxy w grach uczą dzieci hazardu, „wpychając je na ścieżkę uzależnienia”.

„Żadna firma nie powinna sprzedawać dzieciom lootboxów z takim elementem losowości, więc sprzedaż tego typu powinna się definitywnie zakończyć” - stwierdziła Claire Murdoch.

Loot_Box_Purchases
Overwatch to jedna z ostatnich gier wysokobudżetowych z lootboxami

Raport zwraca uwagę na duże sumy pieniędzy, które niektórzy młodzi gracze przeznaczają na lootboxy - często bez wiedzy rodziców. Wspomniano choćby o szesnastolatku, który wydał 2 tysiące funtów na „grę o koszykówce”.

Murdoch uważa, że sprzedaż gier z lootboxami zachęcającymi do hazardu powinna zostać wstrzymana. Jej zdaniem, gry powinny też być wzbogacone o limity możliwych do wydania sum pieniędzy w konkretnym okresie czasu.

Dyrektorka departamentu zdrowia psychicznego podkreśla także, że wszystkie gry z lootboxami powinny pokazywać procentową szansę na pozyskanie różnych możliwych do zdobycia nagród.

maxresdefault_16
Filmy i streamy z graczami otwierającymi skrzynki w CS:GO przyciągają regularnie sporą widownię

Lootboxy nieraz spotkały się już z krytyką ze strony organizacji rządowych. Obecnie pojawiają się już w grach coraz rzadziej, ustępując miejsca bardziej tradycyjnym mikropłatnościom.

Źródło: NHS

Następnie: Take-Two wywiera presję na Rockstar, by studio produkowało więcej gier - nieoficjalne informacje

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

ArtykułPS5 - premiera, wygląd, cena

Kiedy w sprzedaży, ile będzie kosztować.

ArtykułNajlepsze seriale HBO GO - Ranking 2020

Lista najlepszych oryginalnych - i nie tylko - produkcji HBO.

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami