Obniżono cenę karty GeForce RTX 2060 - do 1399 zł

Na stałe.

Firma Nvidia poinformowała o stałej obniżce ceny referencyjnego modelu karty graficznej GeForce RTX 2060. Zainteresowani kupią urządzenie w wersji Founder's Edition za 1399 zł. Wcześniej kosztowało 1619 zł.

Nie jest to jednak tylko inicjatywa polskiego oddziału producenta. GPU potaniało także na międzynarodowych rynkach - w Stanach Zjednoczonych podzespół można więc nabyć za 299 dolarów.

geforce_rtx_2060_prajs
GeForce RTX 2060 pozwala skorzystać z ray tracingu

Przedstawiciele Nvidii podkreślają jednocześnie, że niższa cena obowiązuje wyłącznie od nowej partii kart graficznych. To oznacza, że starsze egzemplarze GeForce RTX 2060 wciąż mogą być sprzedawane w sklepach po wyższej wartości.

Spekuluje się, że ruch jest odpowiedzią na niedawną prezentację Radeona RX 5600 XT. Urządzenie trafi do sprzedaży 21 stycznia i będzie kosztowało 279 dolarów (około 1066 zł bez podatku VAT), a więc niemalże tyle samo, ile wspomniane GPU od „Zielonych” po obniżce.

Zobacz: GeForce Experience - jak pobrać i włączyć, poradnik i najlepsze porady

Co ciekawe, AMD najwyraźniej już zareagowało. Według niepotwierdzonych informacji serwisu HKEPC, podkręciło taktowanie GPU z 1375 MHz do 1615 MHz (z 1560 MHz do 1750 MHz w trybie boost). Firma podniosła także szybkość pamięci do 14 Gbps i pobór mocy do 160 wat.

Źródło: Nvidia, HKEPC

Następnie: Hunt: Showdown od twórców Crysisa w lutym ukaże się na PS4

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami