Klasyczna strzelanka Kingpin z 1999 roku otrzyma remaster - na PC i konsole

Powrót znanej produkcji.

Firma 3D Realms zapowiedziała odświeżoną wersję Kingpin: Life of Crime - klasycznej strzelanki z 1999 roku.

Nowe wydanie gry zmierza na PC oraz konsole PS4, Xbox One i Switch. Dokładnej daty premiery nie ujawniono, ale remaster powinien ukazać się pod koniec 2020 roku na wymienionych platformach sprzętowych.

Akcję osadzono w fikcyjnym Wind City. Tak jak w oryginale, gracze wcielą się w porzuconego przez towarzyszy gangstera. „Poobijany i złamany” przestępca postanawia zemścić się na dawnych sojusznikach. Całość toczy się w ponurym świecie w stylistyce noir art deco.

Kingpin: Reloaded - jak nazwano remaster - zaoferuje odświeżoną grafikę oraz możliwość zabawy w 4K i na monitorach ultrapanoramicznych (o proporcjach ekranu 21:9). W planach też obsługa padów, nowe systemy misji i rozmów, a także znany z pierwowzoru multiplayer.

Nie zabraknie również dużej ilości przemocy, choć pojawi się specjalny wariant No Violence, w którym brutalność zostanie wyłączona (ale wulgarne dialogi pozostaną). Do tego opcjonalny wariant klasyczny z oryginalną oprawą wizualną.

kingpin_porownanie
Kingpin z klasyczną i odświeżoną grafiką

W 1999 roku Kingpin: Life of Crime ze względu na prezentowane w tytule treści wywołało wiele kontrowersji, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Produkcja stała się nawet przedmiotem debaty w amerykańskim Senacie.

- Kingpin nie uzyskało należytego uznania, ponieważ ukazał się w czasach, gdy gry były obwiniane za problemy społeczne. Mamy przyjemność dać ludziom drugą szansę na zapoznanie się z produkcją, o której nigdy nie słyszeli, a zagorzałym fanom okazję na powrót do (symulowanego) przestępczego życia - przekonuje Frederik Schreiber, założyciel 3D Realms.

Następnie: Nieoficjalnie: Ubisoft przebudowuje zespół nadzorczy, by gry zyskały unikalną tożsamość

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami