Rośnie popyt na książki o Wiedźminie w USA - wydawnictwo drukuje pół miliona nowych egzemplarzy

Siła Netflixa.

Amerykańskie wydawnictwo Orbit ogłosiło, że rozpoczął się proces drukowania 500 tysięcy książek Andrzeja Sapkowskiego o Wiedźminie. W niektórych regionach powieści i zbiorów opowiadań zaczęło bowiem brakować.

„Książki zainspirowały jedną z najpopularniejszych gier ostatnich lat i jesteśmy zachwyceni, że adaptacja Netflixa wprowadziła do wiedźmińskiego świata zupełnie nowych odbiorców” - napisali przedstawiciele Orbit Books.

„Popyt na wszystkie osiem książek rósł bez przerwy w ubiegłym roku, towarzysząc oczekiwaniu na premierę serialu Netflixa”.

Popularność serialu Netflix wpłynęła też na wzrost liczby graczy, którzy postanowili wrócić do Wiedźmina 3 lub sięgnąć po grę po raz pierwszy. Na Steamie Dziki Gon stał się w grudniu jedną z najczęściej uruchamianych produkcji.

the_witcher_jodhi_may_henry_cavill_estreia_fixed_large

Producentka serialu ma już pomysł na kilka kolejnych sezonów. Obecnie potwierdzono jednak wyłącznie to, że powstanie druga seria. Zdjęcia ruszą już w lutym, a premierę zaplanowano na przyszły rok.

Źródło: PC Gamer

Następnie: CD Projekt Red nie obawia się wrześniowej premiery Cyberpunk 2077

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami