Nioh 2 - premiera i najważniejsze informacje

Fabuła, nowości, multiplayer.

Nioh 2 to prequel ciepło przyjętego soulslike'a z 2017 roku, który wprowadził do gatunku kilka ciekawych innowacji, między innymi w kwestii modelu walki. Ponownie trafimy do alternatywnej wersji Japonii z XVI w., opanowanej przez demony.

Twórcy ze studia Team Ninja (Ninja Gaiden, Dead or Alive) określają grę jako ewolucję pierwszego Nioh. Otrzymamy więcej broni, zdolności oraz bardziej imponujący katalog yokai, czyli potworów.

Istotną zmianą jest wbudowany w grę kreator postaci, który pozwoli kierować mężczyzną lub kobietą.

  • Premiera: 13 marca 2020 (PS4), listopad 2020 (PC)
  • Platforma: PS4, PC
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: Team Ninja
  • Wydawca: Koei Tecmo
  • Wydawca PL: nieznany

Data premiery, edycje i preorder

Nioh 2 zadebiutuje 13 marca 2020 roku na PlayStation 4, a w listopadzie trafi na PC. Gracze mieli już szansę zapoznać się z produkcją podczas otwartych testów beta, zorganizowanych w listopadzie 2019 roku.

nioh2

Aktualnie w sklepie PS Store można zamówić dwie edycje gry: standardową i Deluxe. Za złożenie preordera otrzymamy cyfrowe bonusy - zestaw zbroi hordy demonów, amulet Sudama Netsuke, motyw na PS4 i zestaw awatarów PSN.

Cyfrowa Edycja Deluxe (wyceniona na 379 zł) zawiera dodatkowo przepustkę sezonową, bronie hordy demonów i wspomniane już prezenty za preorder, czyli Amulet Kodama Netsuke, motyw i awatary.

Jest też Edycja Specjalna - jedynie w edycji fizycznej - której na razie nie można kupić w Polsce. Zestaw zawiera season pass, steelbook i artbook.

niohs

Fabuła i główny bohater

Tak jak poprzednia część, Nioh 2 osadzono w okresie Sengoku w japońskiej historii, a dokładniej w roku 1555. To czas niemal nieustannych konfliktów i przewrotów społecznych.

Gra jest więc prequelem, i tym razem wcielimy się w potomka człowieka i yokai - w japońskim folklorze to potwory, posiadające nadnaturalne zdolności. Bohater jest więc pół-demonem, co wiąże się z posiadaniem specjalnych mocy.

nioh3

Protagonista zostaje bezimiennym najemnikiem, który wyrusza w podróż, by zgładzić wrogo nastawione yokai, nękające krainę. Wkrótce zostaje wciągnięty w konflikt o wielkiej skali.

W trakcie wędrówki spotkamy kilka kluczowych dla historii Japonii osobistości, a ponadto z udostępnionych dotychczas informacji wynika, że główny bohater jest w pewien sposób powiązany z Toyotomim Hideyoshim, znaną postacią historyczną, która odegrała kluczową rolę w okresie Sengoku.

Dzięki kreatorowi postaci, gracz zmodyfikuje wygląd protagonisty do swoich potrzeb, a także wybierze płeć. Co ciekawe, użytkownicy będą mogli się dzielić własnymi „projektami”, wysyłając sobie specjalne kody. Miłośników pierwszej części być może ucieszy fakt, że posiadacze gry będą mogli przenieść głównego bohatera, Williama, do Nioh 2.

Rozgrywka

Nioh 2 to wymagająca gra akcji TPP, w której zajmujemy się głównie eksploracją fantastycznego świata i walką z nadnaturalnymi istotami, w tym również szczególnie niebezpiecznymi bossami, inspirowanymi japońskim folklorem.

Powraca charakterystyczny dla pierwszej części system trzech postaw bojowych: wysokiej, średniej i niskiej, a także konieczność obserwowania ruchów przeciwnika i kontratakowania.

Pół-demoniczna natura bohatera pozwala korzystać z niezwykłych mocy - przykładowo przyzwać przyzwać potwory na pole walki lub nawet na krótką chwilę zamienić się w taką maszkarę. Dzięki temu postać zyskuje siłę i wytrzymałość.

nioh4

Dzięki kilku osobnym drzewkom umiejętności - po jednym na każdy styl gry i broń - dostosujemy bohatera do własnych potrzeb. Jest na przykład możliwość inwestowania w zdolności demoniczne, magię, a także trucizny i skradanie.

Jeśli chodzi o oręż, bohater może dzierżyć miecz, dwa miecze, topór, dwa topory, włócznię, a także bardziej niestandardowe ostrza, jak kusarigamę, tonfę czy odachi.

W Nioh 2 powraca też tryb kooperacji. Do swojej gry przyzwiemy aż dwóch graczy, przy czym istnieje też możliwość skorzystania z pomocy kompana kierowanego przez sztuczną inteligencję.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami