Darmowe gry w Epic Games Store przez cały 2020 rok. Co tydzień nowy tytuł

Firma nie rezygnuje z promocji.

Przedstawiciele Epic Games pochwalili się wynikami oficjalnego sklepu firmy w 2019 roku, przy okazji zapowiadając, że przez cały 2020 rok kontynuowany będzie program udostępniania co tydzień darmowych gier.

Liczba klientów sklepu przekroczyła 108 mln, a gracze wydali w sumie ponad 680 mln dolarów - w tym 251 mln na zakupy gier nienależących do Epic Games.

info1

Ponad 200 mln graczy skorzystało choć raz z promocji z darmowymi grami, a średnia ocen wszystkich nowości na platformie to 80 procent.

info3

Najpopularniejsze gry (prawdopodobnie te, w które najczęściej grano) to World War Z, Satisfactory, Dauntless czy Untitled Goose Game. W zestawieniu znalazło się też The Division, dostępne także na Steamie i Uplay.

info2

Firma Epic podkreśla, że sklep będzie dalej rozwijany, choć niezmienny pozostanie podział zysków - więc 88 procent dochodów ze sprzedaży gry trafi do deweloperów. Wiele gier zewnętrznych studiów ma też otrzymać wsparcie dla rozgrywki międzyplatformowej.

Obecnie darmową grą w EGS jest metroidvania Sundered, a od jutra wysoko oceniana przez graczy platformówka Horace.

Źródło: Epic Games

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

O autorze

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami