BioWare przypomina o pierwszym Mass Effect i rozbudza nadzieje fanów

Wielu chce remastera.

BioWare opublikował na Twitterze wpis, którym przypomniał o pierwszej odsłonie cyklu Mass Effect. Wiadomość rozbudziła nadzieje fanów, liczących na nową część lub remaster poprzednich.

Deweloperzy nieoczekiwanie udostępnili krótki film, w którym opisano przekaźniki masy - urządzenia, które w wykreowanym przez kanadyjskie studio uniwersum pozwala na błyskawiczne przemieszczanie się na duże odległości w kosmosie.

Rozwiązanie opiera się na tak zwanym polu efektu masy, czyli tytułowym Mass Effect. Do nazwy technologii nawiązano pod koniec nagrania, gdy na ekranie pojawiła się plansza z logo i grafiką z pierwszej odsłony cyklu.

Oczywiście wpis najprawdopodobniej nie zwiastuje żadnego nowego projektu, a jest jedynie ciekawostką. Wielu fanów ma jednak nadzieję, że wiadomość nie jest przypadkowa i to wstęp do zapowiedzi kolejnego projektu.

Wielu użytkowników Twittera przyznało, że chciałoby ujrzeć odświeżoną wersję oryginalnej trylogii, przygotowaną na silniku wydanego w 2017 roku Mass Effect: Andromeda. Niektórzy liczą także na zupełnie nową część serii.

Warto zaznaczyć, że niedawno EA - właściciel BioWare i kosmicznej marki - zasugerowało, że pierwsze trzy odsłony mogą doczekać się udoskonalonych edycji. Przedstawiciele firmy ujawnili, że do marca 2021 ukażą się „ekscytujące remastery ulubionych tytułów graczy”.

Mass Effect to taktyczne strzelanki RPG, osadzone w realiach sci-fi. Oryginalna trylogia opowiada o komandorze Shepardzie, który staje do walki z zagrażającymi ludzkości Żniwiarzami. Gry są mocno powiązane fabularnie.

Następnie: Ninja przeniesiony do Fortnite - w formie skina

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami