Rockstar wyjaśnia zniknięcie GTA 4 ze Steama. To wina Games for Windows Live

Gra wróci na PC, choć nie wiadomo kiedy.

Kilka dni temu GTA 4 zostało wycofane ze Steama. Dziś Rockstar tłumaczy, dlaczego doszło do zniknięcia gry z platformy Valve. Okazuje się, że ma to związek z nieistniejącą już usługą Games for Windows Live.

- Grand Theft Auto 4 zostało stworzone z myślą o Games for Windows Live. Microsoft nie wspiera już tego systemu, więc niemożliwe jest generowanie dodatkowych kluczy do sprzedaży aktualnej wersji - powiedział przedstawiciel Rockstar w rozmowie z US Gamerem.

gta4

Twórcy pracują obecnie nad „innymi sposobami dystrybucji na PC”. Warto zaznaczyć, że GTA 4 nie jest nawet dostępne na platformie Rockstar Games Launcher, więc wyjaśnienia wskazujące na problemy z Games for Windows Live nie są bezpodstawne.

Microsoft zakończył wsparcie GFWL i wyłączył usługę w 2014 roku. System ten łączył gry z internetem i umożliwiał rozgrywkę online.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Grand Theft Auto 4 powróci do dystrybucji na PC. Co ciekawe, na Steamie wciąż można jednak kupić samodzielne dodatki do GTA 4 - Episodes from Liberty City.

Źródło: US Gamer

Następnie: Walka w stylu Sekiro w Skyrimie dzięki modyfikacji

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami