Remake Final Fantasy 7 opóźniony - gra ukaże się 10 kwietnia

Miesięczny poślizg.

Przedstawiciele Square Enix ogłosili dziś, że remake Final Fantasy 7 ukaże się miesiąc później niż planowano - gra zadebiutuje 10 kwietnia, a nie 3 marca.

Szef projektu, Yoshinori Kitase, zaznaczył, że deweloperzy potrzebują „kilku dodatkowych tygodni na dopracowanie produkcji i zaoferowanie możliwie najwyższej jakości”.

EOP0jliX4AAq_yK

Prace nad grą trwają już wiele lat. Nowy Final Fantasy 7 to ambitny remake i jeden z największych projektów tego typu w historii gier wideo. Square Enix tworzy całą przygodę od podstaw, znacznie rozszerzając przy tym historię i świat gry.

Choć pierwsza część przygody (na cały remake złoży się kilka odsłon, prawdopodobnie dwie lub trzy) obejmuje tylko miasto Midgar, to ukończenie jej ma zająć około 30 godzin. Dla porównania, w oryginale miasto to opuszczamy po 6 godzinach.

Remake Final Fantasy 7 trafi na początku tylko na PlayStation 4, ale wydawca potwierdził już, że gra dostępna będzie na wyłączność konsoli Sony przez rok. Później ukaże się więc prawdopodobnie na innych platformach.

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami