Little Nightmares 2 - premiera i najważniejsze informacje

Zmiany i nowości w sequelu: rozgrywka, gameplay.

Little Nightmares 2 ponownie połączy elementy platformowej gry przygodowej i horroru. Deweloperzy z Tarsier Studios przez dłuższy czas ukrywali, że pracują nad sequelem, chcąc zaskoczyć fanów zapowiedzią.

Niespodzianka faktycznie się udała. Gra została ujawniona podczas targów Gamescom w ubiegłym roku. Zaprezentowano tylko krótki teaser, ale w różnych wywiadach zdradzono nieco informacji na temat produkcji.

Rozgrywka będzie przypominać to, co znamy z pierwowzoru, ale nie zabraknie ciekawych nowości.

  • Premiera: 2020
  • Platforma: PC, PS4, Switch, Xbox One
  • Wersja językowa: brak danych
  • Producent: Tarsier Studios
  • Wydawca: Bandai Namco Entertainment

Data premiery i edycje

Little Nightmares 2 zadebiutuje w 2020 roku, najprawdopodobniej wiosną lub latem. Gra trafi na wiele platform - na PC i konsole PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Niewykluczone, że tytuł ukaże się również na konsolach następnej generacji pod koniec roku.

W chwili obecnej nie ujawniono jeszcze, czy przygotowane zostały jakiekolwiek dodatki dla tych, którzy zamówią Little Nightmares 2 przed premierą.

1566364763_844213_1566364940_noticia_normal

Gameplay, rozgrywka

Założenia rozgrywki pozostają w dużej mierze niezmienione. Gameplay polega więc na przemierzaniu kolejnych ponurych lokacji i rozwiązywaniu problemów blokujących nam dalszą drogę czy omijaniu wrogów.

Przesuwamy przedmioty, skaczemy, chowamy się i używamy różnych obiektów, by poradzić sobie z przeciwnościami losu.

Ważną nowością jest jednak druga postać. Nowy bohater nazywa się Mono i będzie towarzyszyć bohaterce pierwszej części Little Nightmares. Wprowadzenie dwóch postaci otwiera nowe możliwości w zakresie rozgrywki.

Bohaterowie będą bowiem wzajemnie sobie pomagać, choćby przy wspinaniu się czy uciekaniu przed potworami. Warto jednak podkreślić, że gra nie zaoferuje trybu kooperacji, a obiema postaciami sterujemy sami.

Fabuła i świat

Akcja gry osadzona jest oczywiście w tym samym świecie, co przygoda z oryginału, a historia jest bezpośrednią kontynuacją historii, którą poznaliśmy poprzednio.

Bohaterka - dziewczynka imieniem Six - trafia więc do nowych lokacji w mrocznej krainie, gdzie spotyka właśnie chłopca Mono. Razem muszą radzić sobie z wyzwaniami i czyhającym na nich niebezpieczeństwem.

euUpFzCb96259BksnS8LBP

Głównym celem obu postaci jest dotarcie do tajemniczej wieży sygnałowej. Dużą rolę w opowieści mają też odegrać telewizory i tematyka eskapizmu, ale twórcy nie ujawniają szczegółów na temat fabuły, by nie psuć graczom zabawy z jej odkrywania.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami