W Cyberpunk 2077 znajdzie się postać mnicha buddyjskiego i wątek z medytacją

Treści duchowe w nowej grze CD Projektu.

Cyberpunk 2077 pozwoli spotkać buddyjskiego mnicha, a jeden z wątków fabularnych będzie poruszał temat medytacji - zdradził Michał Kiciński, współzałożyciel CD Projektu.

- Rozmawiałem z głównym scenarzystą i szefem produkcji o włożeniu do Cyberpunka treści związanych z rozwojem duchowym - zaznaczył Kiciński w rozmowie z Pulsem Biznesu. - W grze jest postać mnicha buddyjskiego i wątek związany z medytacją.

cppccp

Oczywiście, biorąc pod uwagę realia, w których osadzona jest akcja Cyberpunk 2077, buddyjscy mnisi w mieście Night City mogą okazać się zmilitaryzowanym gangiem.

Kiciński ma też nadzieję, że „Cyberpunk oprócz strzelania zmusi do refleksji, tak jak było z Wiedźminem 3”. Jego zdaniem „problem z grami polega na tym, że wyciągają nas z naszego ciała w wirtualną przestrzeń”.

- Psychoterapeuci z nurtu Aleksandra Lowena twierdzą, że może to być niekorzystne. Często nosimy w sobie jakieś traumy, bolesne wspomnienia i przenoszenie się do świata internetu czy gry służy nieprzeżywaniu stanów, które ma się w sobie. Wszystko jednak może stać się nałogiem, ucieczką.

Michał Kiciński pozostaje udziałowcem CD Projektu, ale nie pracuje w firmie już od kilku lat. Zajął się różnymi projektami związanymi ze zdrowym stylem życia i odłączaniem się od technologii - choćby minimalistycznym telefonem Mudita Pure.

- Na Zachodzie wiele osób świadomie minimalizuje obecność online, żeby być w życiu bardziej offline. Nasze urządzenie ma wspierać ten trend - powiedział współzałożyciel warszawskiej spółki. - Dziś mam smarftona z wyciętymi praktycznie wszystkimi rzeczami. Przez większość czasu jest w trybie lotniczym.

Źródło: Puls Biznesu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami