Candy Crush Saga - poradnik i wskazówki

Zasady, ulepszenia, porady.

Witamy w naszym poradniku do Candy Crush Saga. To jedna z najpopularniejszych gier na platformy mobilne, idealna dla każdego miłośnika produkcji logicznych.

Zasady gry nie są skomplikowane, ale im dłużej gramy, tym większe staje się wyzwanie. Dlatego też podpowiemy wam, jak unikać frustrujących momentów i radzić sobie z różnymi problemami.

Opisujemy podstawy gry, zaawansowane techniki, wszystkie ulepszenia, warianty rozgrywki i wszystkie specjalne rodzaje cukierków, które układamy na planszach.

Spis treści:

Podstawy Candy Crush Saga - jak grać

Interfejs w grze nie jest szczególnie skomplikowany, ale na wszelki wypadek i tak opiszemy najważniejsze elementy, które zobaczysz na ekranie w pierwszym meczu.

interefsj

1. Licznik zdobytych punktów. Mało ważny z punktu widzenia rozgrywki.
2. Liczba pozostałych ruchów, które możesz wykonać.
3. Cel do osiągnięcia na danej planszy.
4. Plansza z cukierkami. Tutaj je przesuwasz.
5. Przycisk menu opcji.
6. Dostępne doładowania (specjalne moce pomagające w grze).

Podstawą rozgrywki w Candy Crush Saga jest łączenie cukierków (klocków). Kiedy w jednej linii połączone zostaną co najmniej 3 cukierki, to wtedy znikają - a my otrzymujemy punkty za ich połączenie.

Gdy jedne cukierki znikają, inne - leżące nad nimi - spadają wtedy niżej. To sprawia, że praktycznie cały czas łącząc klocki, manipulujemy położeniem innych.

Można też łączyć 4 lub 5 cukierków. Spójrzmy na przykład:

ukladanie

Jeśli przesuniemy czerwoną fasolkę (7) w prawo, przesuniemy automatycznie ten fioletowy po prawej, a więc połączymy tym samym aż 5 fioletowych cukierków. Połączona linia nie musi być bowiem prosta, może wyglądać jak litera L.

Z kolei niżej wystarczy przesunąć niebieski cukierek (8) w lewo, by na jego miejsc wskoczył zielony, tworząc linię 3 cukierków z dwoma innymi po prawej stronie.

Porady ogólne i wskazówki

- Nie śpiesz się. Często musimy zdobyć określoną liczbę punktów albo spełnić warunki konkretnej planszy zanim zużyjemy wszystkie ruchy. Nie przesuwaj losowych cukierków, które od razu rzucą ci się w oczy. Przyjrzyj się i przesuwaj cukierki tak, by wpadające później na ich miejsce też okazały się przydatne później.

- Skupiaj się na dole planszy. Szukając cukierków do ułożenia w linii od samego dołu, zyskujesz szansę na lepsze ułożenie tych opadających. Jeśli zniknie parę cukierków z szeregu na dole pola, to wyżej powstanie nawet kilkanaście nowych ułożeń i kombinacji.

- Poruszające się cukierki nie zawsze są najlepsze. Gra stara się podpowiadać nam, którą linię warto ułożyć. Zanim jednak skorzystasz ze wskazówki wizualnej, zastanów się, czy przypadkiem jakieś inne ułożenie nie będzie lepsze.

- Planuj z wyprzedzeniem. Przypatrz się dobrze planszy i wyobraź sobie kilka kolejnych ruchów. Być może widzisz gdzieś okazję do stworzenia linii z 5 cukierków? Co musisz zrobić wcześniej, by odpowiednio się ułożyły?

- Cele są najważniejsze. Jeśli grasz na mapie ze specjalnymi warunkami (owocami do przesuwania czy galaretką do zniszczenia), to skupiaj się przede wszystkim na tym zadaniu, a nie na układaniu linii cukierków w innych miejscach planszy.

- Nie zużywaj niepotrzebnie doładowań. Specjalne zdolności i moce mogą uratować nas przed porażką, dlatego zachowuj je na naprawdę awaryjne sytuacje, a nie używaj ich wtedy, kiedy po prostu jest to wygodne.

- Nie przesadzaj z mikropłatnościami. Oczywiście raz czy dwa można kupić jakieś wzmocnienie, ale na ogół polecamy po prostu poczekać i odpocząć od gry, jeśli (na przykład) stracimy wszystkie życia czy czekamy na konkretne doładowanie. Codziennie dostajemy bowiem bonusy w formie darmowych prezentów.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami