Obecność Sony i PS5 na E3 2020 wciąż niepewna - sugerują nieoficjalne źródła

Firma może nie pojawić się w Los Angeles.

Sony wraz konsolą PS5 mogą nie pojawić się na E3 2020 - sugerują nieoficjalne doniesienia.

Tak twierdzi serwis VGC, który powołuje się na anonimowe źródła. Część informatorów przekonuje, że japoński koncern drugi rok z rzędu nie weźmie udziału w czerwcowych targach. Inni uważają jednak, że firma wciąż nie podjęła ostatecznej decyzji.

e3_2020
E3 2020 odbędą się w dniach 9-11 czerwca

Na E3 2020 pojawi się jednak Microsoft. Co ciekawe, rozmówcy dziennikarzy twierdzą, że amerykański producent przygotowuje się do imprezy z założeniem, że konkurenci z Sony nie przyjadą do Los Angeles.

Redakcja VGC o plany twórców PlayStation zapytała również znanego analityka Michaela Pachtera. Ekspert z firmy Wedbush Morgan także wątpi w obecność Japończyków na czerwcowym wydarzeniu.

ps5_logo_e3
Na razie ujawniono tylko logo PS5 i podstawowe informacje o konsoli

- Z tego co wiem, nie zamierzają się pojawić. Myślę, że to duży błąd, ponieważ ich koncentracja na klientach nie jest sprzeczna z udziałem na najważniejszych branżowych targach. Mam nadzieję, że zmienią zdanie, ale jestem sceptyczny - twierdzi.

Oczywiście do doniesień należy podchodzić z dystansem, ale warto zaznaczyć, że Sony nie pojawiło się już na ubiegłorocznych E3 - po raz pierwszy w historii. Koncern nie zorganizował tradycyjnej konferencji ani nie prezentował swoich gier na targach.

ps5_devkit_zdjecie
Wygląd konsumenckiego PS5 to tajemnica, ale ujawniono deweloperski model konsoli

Firma tłumaczyła wówczas, że chce komunikować się ze swoimi fanami w „niestandardowy” i „eksperymentalny” sposób, ograniczając się do własnych wydarzeń. Pokłosiem było uruchomienie internetowego programu State of Play.

Niewykluczone, że podobnie będzie w tym roku. Spekuluje się, że w najbliższych miesiącach Sony zorganizuje własną prezentację - być może kolejną edycję PlayStation Experience - na której przedstawi PS5.

Źródło: VGC

Następnie: Dodatek Iceborne do Monster Hunter World na PC kasuje zapisy rozgrywki - twierdzą gracze

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami