Dodatek Iceborne do Monster Hunter World na PC kasuje zapisy rozgrywki - twierdzą gracze

Twórcy wiedzą już o problemie.

W czwartek na PC zadebiutował dodatek Iceborne do Monster Hunter World. Nie obyło się jednak bez problemów - gracze donoszą, że DLC kasuje dotychczasowe postępy w rozgrywce.

Na łamach Steama i forum Reddit internauci twierdzą, że po zainstalowaniu rozszerzenia stracili wcześniej zapisane stany zabawy. Gra prosi użytkowników o utworzenie nowego save'a, co jednak oznacza rozpoczęcie zmagań od początku.

W przypadku produkcji pokroju Monster Hunter World utrata postępów w rozgrywce jest poważnym problemem. Tytuł oferuje treści na setki godzin - gracze poświęcają dużo czasu na rozwój postaci i zdobycie odpowiedniego wyposażenia.

monster_hunter_world_zimma_dlc
W dodatku nie brakuje nowych potworów

Kłopot jest o tyle znaczny, że zapisane stany zabawy kasowane są nie tylko z komputera, ale też z serwerów w „chmurze”, gdzie Steam automatycznie wysyła nowsze dane. Na razie przed zainstalowaniem dodatku zaleca się zrobienie kopii zapasowej. Przyczyny błędu nie są znane.

To jednak nie wszystko, ponieważ gracze narzekają również na kłopoty z płynnością działania. U części użytkowników rozszerzenia powoduje znaczny spadek liczby wyświetlanych klatek na sekundę, dochodzi także do zawieszania gry.

Zobacz: Monster Hunter World - Poradnik, Solucja

Przedstawiciele Capcomu przekonują, że o problemach z zapisami rozgrywki i wydajnością wiedzą, szukając sposobu ich rozwiązania. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy firma opublikuje stosowną aktualizację, eliminującą wspomniane usterki.

Iceborne we wrześniu zadebiutowało na PS4 i Xbox One. Dodatek wprowadził szereg nowości - twórcy podkreślają, że oferuje podobną ilość zawartości, co podstawowa gra. Jednym z kluczowych elementów jest niedostępna wcześniej lokacja: zimowa kraina Szronisty Brzeg.

Źródło: PC Gamer

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami