The Last of Us grą dekady według użytkowników Metacritic. Wiedźmin 3 na trzecim miejscu

Najlepsze gry z lat 2010-2019.

Serwis Metacritic - gromadzący opinie i oceny o grach - ogłosił wyniki głosowania użytkowników na najlepsze gry dekady. Wyłoniono dziesięć najpopularniejszych tytułów, przy czym pierwsze miejsce przypadło The Last of Us.

To postapokaliptyczna gra akcji z elementami survival horroru i skradanki od studia Naughty Dog. Produkcja zadebiutowała najpierw w 2013 roku na PS3, a potem doczekała się odświeżonej wersji na PS4. 29 maja na rynek trafi kontynuacja.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęło The Legend of Zelda: Breath of the Wild, najnowsza część przygód Linka, dostępna wyłącznie na konsolach Nintendo Switch i Wii U. Gracze doceniają produkcję w szczególności za wysoki poziom swobody, niespotykany w innych tytułach.

Ostatnie miejsce podium to Wiedźmin 3, a na kolejnych znajdziemy Red Dead Redemption 2, Mass Effect 2, Bloodborne czy The Elder Scrolls 5: Skyrim. Pełne zestawienie poniżej:

  1. The Last of Us / The Last of Us Remastered
  2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  3. Wiedźmin 3: Dziki Gon
  4. Red Dead Redemption 2
  5. Mass Effect 2
  6. Bloodborne
  7. The Elder Scrolls 5: Skyrim
  8. God of War
  9. Grand Theft Auto 5
  10. Dark Souls
wied
Geralt miał mocną konkurencję

Uczestnicy głosowania mieli za zadanie wybrać pięć najlepszych tytułów, przy czym pierwsze miejsce otrzymywało pięć punktów, drugie cztery, i tak do jednego. Metacritic zorganizowało też plebiscyt na najlepsze gry 2019 roku według użytkowników. Wygrało Resident Evil 2, a kolejne miejsca zajęły Sekiro i Death Stranding.

Źródło: Metacritic

Następnie: Pokemon z karabinem zaprezentowany - internet reaguje żartami i memami

Reklama

Skocz do komentarzy (21)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (21)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami