Resident Evil 3 - premiera i najważniejsze informacje

Remake RE3: Nemesis - rozgrywka, fabuła i zmiany.

Resident Evil 3 powraca w formie remake'u - już bez podtytułu "Nemesis", choć mutant ten powróci oczywiście, by polować na bohaterów, dokładnie tak, jak w oryginalnej wersji.

Produkcja została przygotowana w taki sam sposób, jak remake Resident Evil 2. Otrzymujemy więc wierne odwzorowanie historii i wydarzeń z pierwowzoru, ale zbudowane od podstaw na zupełnie nowym silniku graficznym i odpowiednio rozbudowane.

Zachowano charakter oryginału. To wciąż survival-horror TPP łączący akcję z momentami pełnymi napięcia, a podstawą jest eksploracja, walka z zombie i rozwiązywanie zagadek środowiskowych.

  • Premiera: 3 kwietnia 2020
  • Platforma: PS4, Xbox One, PC
  • Wersja językowa: polska (napisy)
  • Producent: Capcom
  • Wydawca: Capcom
  • Wydawca PL: Cenega

Data premiery i edycje

Resident Evil 3 zadebiutuje 3 kwietnia 2020 roku i trafi na konsole PS4 oraz Xbox One. Będzie też dostępny na PC, między innymi na platformie Steam.

Składając zamówienie przedpremierowe, można zagwarantować sobie dostęp do cyfrowych dodatków w postaci oryginalnego stroju Jill Valentine oraz klasycznej fryzury Carlosa.

re31

Postacie i fabuła

Remake Resident Evil 3 przedstawi tę samą historię, co oryginał z 1999 roku, ale opowieść zostanie nieco rozszerzona i zmodyfikowana - na wzór lekkich zmian, które wprowadzono w remake'u Resident Evil 2.

Akcja zaczyna się na dobę przed wydarzeniami z drugiej części. Główna bohaterka, Jill Valentine, próbuje wydostać się z Raccoon City, w którym wybuchła epidemia wirusa zamieniającego ludzi w zombie.

Z biegiem czasu okazuje się, że za katastrofę odpowiada organizacja Umbrealla, z którą Jill miała już do czynienia w pierwszym Resident Evil. Głównym celem pozostaje jednak ucieczka z miasta.

Dodatkową postacią jest Carlos Oliviera z oddziału militarnego Umbrelli, który nie ma zamiaru kontynuować współpracy z korporacją odpowiedzialną za tworzenie broni biologicznej.

Ważną rolę odgrywa też Nemesis - potężny super-mutant z zakodowanym priorytetem zniszczenia każdego członka oddziału S.T.A.R.S., do którego należy między innymi Jill. Nemesisa nie da się zabić żadną bronią konwencjonalną.

49198413273_fbf08a47b1_k

Rozgrywka

Wszyscy fani Resident Evil 2 z 2019 roku poczują się jak w domu sięgając po kolejną część. Remake powstaje na tym samym silniku, identyczne pozostanie też sterowanie postacią - to wciąż gra TPP nastawiona na eksplorację, walkę i rozwiązywanie zagadek.

Część trzecia kładzie nawet większy nacisk na potyczki. Oferuje też większe lokacje, ponieważ przemierzamy już ulice miasta, a nie tylko zestaw pomieszczeń.

Jill i Carlos skorzystają z różnych rodzajów broni - od pistoletów i strzelby, poprzez karabin szturmowy, aż po wyrzutnię granatów i wyrzutnię min.

Różne zagadki polegają między innymi na konieczności wciskania przycisków w odpowiedniej kolejności, znajdowaniu przedmiotów i używaniu ich w konkretnych miejscach, podobnie jak w RE2.

49198413313_25858146eb_k

Najważniejszą nowością w Resident Evil 3 jest sieciowy tryb Resistance. Czterech graczy wciela się w nim w ocalałych i próbuje wydostać z kompleksu budynków, a piąty użytkownik steruje złoczyńcą, który przyzywa we wskazanych lokacjach mutanty i utrudnia ucieczkę grupie współpracujących.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami