Pokemon Go nadal popularne - w 2019 roku gra zarobiła najwięcej w historii

Rekordowe wyniki.

Według danych ujawnionych przez analityków z firmy Sensor Tower, 2019 rok był najlepszym w historii Pokemon Go- w minionych dwunastu miesiącach mobilna produkcja wygenerowała 894 miliony dolarów przychodów.

To oznacza, że we wspomnianym okresie gra ze stworkami zarobiła więcej niż trzy lata temu, a więc, gdy zadebiutowała na rynku. Wówczas rezultat osiągnięty przez tytuł od studia Niantic wynosił 832 miliony dolarów.

Warto jednak zwrócić uwagę, że w 2016 roku produkcja nie była dostępna była jedynie przez kilka miesięcy, ponieważ ukazała się w lipcu - niewykluczone, że gdyby pojawiła się wcześniej, wypracowałaby wówczas wyższe wyniki.

pokemon_go_wyniki
Wyniki Pokemon GO w ciągu 3 lat od premiery (źródło: Sensor Tower)

Wygenerowana suma oznacza, że Pokemon Go uplasowało się na 5. miejscu najlepiej zarabiających gier mobilnych w 2019 roku. Na fotelu lidera jest zaś Honor od Kings - projekt od chińskiego Tencent osiągnął około 1,5 miliarda dolarów przychodów.

Większość pieniędzy wypracowanych przez tytuł Niantic pochodzi z USA - Amerykanie wydali 335 mln dolarów, a więc 38 procent całej kwoty. Na drugim miejscu jest Japonia z 286 mln dolarów (32 procent), a podium zamykają Niemcy z 54 mln dolarów (6 procent).

Zobacz: Pokémon GO - poradnik i najlepsze wskazówki

Co ciekawe, więcej w zabawę zainwestowały osoby korzystające z urządzeń z systemem Android - 482 mln dolarów (54 proc. łącznej sumy). Użytkownicy iOS przeznaczyli zaś 412 mln dolarów (46 proc.). Posiadacze obu platform w 2019 roku pobrali grę 55 mln razy.

Analitycy z Sensor Tower przekonują też, że Pokemon Go od dnia premiery wygenerowało łącznie 3,1 miliarda dolarów.

Źródło: Sensor Tower

Następnie: Cyberpunk 2077 jako gra na PlayStation 1 w stylu klasycznego GTA - projekt fana

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami