Pierwsze gry Microsoftu na Xbox Series X ukażą się także na Xbox One

Przekonuje koncern z Redmond.

Microsoft ujawnił, że powstające z myślą o Xbox Series X gry, które ukażą się w ciągu pierwszych dwóch lat od premiery konsoli, pojawią się także na Xbox One.

Informację przekazał szef studiów należących do koncernu z Redmond - Matt Booty - w wywiadzie dla serwisu MCV. W rozmowie wyjaśnił, że w ten sposób firma chce ułatwić klientom przejście w kolejną generację.

hal_infinite_xbox
Jedną z gier, która ukaże się na Xbox Series X i Xbox One jest Halo Infinite

- Wszystkie nasze gry, które ukażą się w ciągu następnego roku lub dwóch, podobnie jak w przypadku PC, będą dostępne na każdym urządzeniu z naszej rodziny. Chcemy mieć pewność, że osoby, które kupią Xboksa przed premierą Series X poczują, że dokonali udanej inwestycji, więc obiecujemy dostarczać im nowych treści - tłumaczy menedżer.

Booty zapewnił, że produkcje w wersji na nowszą konsolę skorzystają ze wszystkich możliwości urządzenia, oferując funkcje i opcje, których zabraknie na starszej platformie. Przykładem takiego tytułu jest - jak przekonuje przedstawiciel Microsoftu - Halo: Infinite.

Koncern przyjmuje więc inną strategię niż Sony. Z nieoficjalnych doniesień wynika bowiem, że produkcje startowe na PlayStation 5 od japońskiej firmy nie pojawią się na poprzednim sprzęcie, czyli PS4.

Obie konsole następnej generacji - PS5 i Xbox Series X - zadebiutują pod koniec 2020 roku, w okresie świątecznym. Dokładne daty premiery i ceny nie są na razie znane.

Źródło: MCV

Następnie: Pokemon Go nadal popularne - w 2019 roku gra zarobiła najwięcej w historii

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Powiązane gry

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami