Sony wyjaśnia podejście do projektu logo PS5

Ważne było zachowanie jednolitości.

Na targach CES 2020 Sony Interactive Entertainment zaprezentowało oficjalne logo PS5, które jest bardzo podobne do logotypu PlayStation 4. Koncern wyjaśnił, czym kierował się, projektując grafikę.

Prezes i dyrektor generalny firmy - Jim Ryan - udzielił niedawno wywiadu japońskiemu wydaniu Business Insider. W rozmowie wytłumaczył, że przygotowując obrazek chciano, by był rozpoznawalny.

logo_ps5
Logo PS5

- Ważne było zachowanie poczucia jednolitości produktów sygnowanych marką PlayStation. Każdy, kto spojrzy na logo, powinien od razu i pozytywnie skojarzyć grafikę z PlayStation - tłumaczy szef Sony Interactive Entertainment.

Logotyp PS5 był jedynym ujawnionym na CES 2020 materiałem, związanym z nową konsolą. Mimo swojej prostoty, cieszy się uznaniem fanów: to najpopularniejszy obrazek opublikowany na Instagramie przez firmy z branży gier. W mniej niż 48 godzin zdobył 5 milionów „lajków” i 136 tysięcy komentarzy.

ps5_devkit_zdjecie
Na razie wiadomo tylko, jak wygląda deweloperska wersja PS5

Co ciekawe, nie zabrakło szeregu memów, w których internauci żartowali z logo PlayStation 5. Skupiono się między innymi na fakcie, że jest bardzo podobne do grafiki związanej z poprzednią platformą Sony.

PS5 zadebiutuje w tym roku, w okresie świątecznym. Urządzenie zaoferuje szybki dysk SSD, system Audio 3D, wsparcie dla wyświetlania obrazu w 4K (8K w przypadku multimediów) oraz wsteczną kompatybilność.

Źródło: Gematsu, VGC

Następnie: Star Wars Jedi: Upadły Zakon mogło nie powstać - Lucasfilm początkowo odrzuciło pomysł na grę

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami