PS Plus - jak wyłączyć automatyczne odnawianie

Anulowanie PS Plus i pobierania środków z konta.

PlayStation Plus to usługa, która po aktywacji domyślnie odnawia się samoczynnie, cyklicznie pobierając środki z konta. W tym poradniku przedstawiamy prosty sposób na anulowanie subskrypcji PS Plus i automatycznego odnawiania.

Istnieją dwa sposoby na wyłączenie pobierania opłat przez PS Plus: pierwszy to dezaktywacja za pośrednictwem konsoli, a drugi wykonujemy przez stronę internetową PS Store. Szczegóły poniżej.

Anulowanie automatycznego odnawiania PS Plus na konsoli

Włącz konsolę i przejdź do menu głównego, naciskając strzałkę w górę. Tutaj wybierz ikonę PS Plus - żółtego plusa:

1

W lewym górnym rogu, pod twoim pseudonimem i avatarem, zobaczysz przycisk Zarządzaj członkostwem. Wybierz go a potem wejdź w opcję Subskrypcja.

2

Teraz wystarczy już tylko wybrać przycisk Wyłącz automatyczne odnawianie, który znajduje się na dole, pod informacjami o subskrypcji.

3

Konsola zapyta, czy na pewno chcesz wyłączyć automatyczne odnawianie PlayStation Plus. Wybierz Tak.

Pojawi się kolejne okno, w którym możesz podać przyczynę rezygnacji. Wybierz przycisk Wyłącz automatyczne odnawianie, by podjąć ostateczną decyzję (odnawianie możesz jednak łatwo włączyć ponownie w dowolnej chwili).

4

Wyłączanie odnawiania PlayStation Plus na komputerze

Zaloguj się na stronie PlayStation Store, kliknij na nazwę konta w prawym górnym rogu, a potem na Zarządzanie subskrypcjami.

5

W kolejnym oknie kliknij przycisk Wyłącz automatyczne odnawianie. To wszystko, co musisz zrobić.

6

W obu przypadkach z dokładnie tych samych miejsc możesz łatwo ponownie włączyć odnawianie PS Plus, oczywiście do czasu zakończenia subskrypcji.

Wyłączenie automatycznego odnawiania PS Plus nie oznacza utraty subskrypcji. Korzyści z usługi pozostają aktywne aż do czasu, kiedy wygaśnie.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami