Obsada serialu Wiedźmin odgaduje polskie nazwy i imiona z prozy Sapkowskiego

Test Tomka Bagińskiego w materiale Netflixa.

Netflix opublikował materiał, w którym część obsady serialu „Wiedźmin” próbuje odgadnąć polskie nazwy i imiona z uniwersum Andrzeja Sapkowskiego.

W nietypowym teście prowadzonym przez Tomka Bagińskiego wzięli udział Freya Allan, Anya Chalotra i Joey Batey, czyli aktorzy wcielający się odpowiednio w postacie Ciri, Yennefer oraz Jaskra.

Zadanie postawione przed artystami było stosunkowo proste: musieli odgadnąć, jak brzmią określone nazwy i imiona w polskiej wersji językowej - za każdym razem mieli do wyboru dwie różne odpowiedzi. Efekt był mocno zróżnicowany.

Poza wymienioną trójką, w obsadzie serialu jest też Henry Cavill. Aktor znany między innymi z roli Supermana w kinowych adaptacjach komiksów wydawnictwa DC wciela się w głównego bohatera - Geralta z Rivii.

wiedzmin_quiz
Henry Cavill jako Geralt

Pierwszy sezon przedstawia przede wszystkim wydarzenia z opowiadań Andrzeja Sapkowskiego. Widzowie mogą więc zobaczyć na przykład Białego Wilka walczącego ze strzygą w Wyzimie i biorącego udział w uczcie w Cintrze.

„Wiedźmin” dostępny jest na platformie Netflix. Potwierdzono już, że kontynuacja - do której zdjęcia rozpoczną się w lutym - zadebiutuje w 2021 roku.

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami