Darksiders Genesis - Dagon (boss)

Główny wróg w 13 rozdziale.

Dagon jest głównym przeciwnikiem, na którego trafisz w trakcie rozdziału 13. Po skorzystaniu z portalu rusz przed siebie, eliminując po drodze kilku słabszych przeciwników i przeszukując dobrze zaopatrzoną skrzynię. Następnie kontynuuj przez przepaść, aż dotrzesz do areny, gdzie należy zmierzyć się z bossem.

b069

Podczas walki warto trzymać dystans i stale ostrzeliwać Dagona (1). Jednocześnie pozostawaj w ruchu i nie wchodź w elektryczne wiry (2), które po chwili eksplodują, zadając bohaterowi obrażenia.

b070

Jednocześnie staraj się, jak najszybciej pozbywać przywoływanych wrogów (3) - dobrze sprawdzą się tu ataki wiązkowe (na przykład pociski statyczne Waśni), dzięki czemu będziesz w stanie razić kilku rywali naraz.

b071

Po pozbawieniu przeciwnika pewnej części życia zacznie on przywoływać wielką falę wody (4), próbując w ten sposób strącić bohatera w przepaść. Kiedy zobaczysz, że fala się zbliża, udaj się w lewo i wskocz na niebieską kulę (5), dzięki której wybijesz się w górę i ominiesz wodę.

b072

W dalszej części pojedynku Dagon zacznie przywoływać kule energii (6), które będą wystrzeliwać elektryczne pociski (7). W miarę możliwości staraj się, jak najszybciej niszczyć kule, ponieważ jeśli przeciwnik nastawia ich zbyt dużo, to unikaniu pocisków stanie się bardzo trudne. Nie wchodź również w przywoływane wiry wody.

b073

Ponadto będziesz musiał też uważać na pojawiające się na ziemi niebieskie punkty. Nie wchodź w nie, ponieważ po chwili uderzą w nie pioruny (8).

b074

Z zamianą w Chaos lub Anarchię warto wstrzymać się do momentu, aż pasek zdrowia Dagona zacznie zbliżać się do zera. Rywal będzie wtedy przywoływał dużą ilość przeciwników, kul oraz piorunów i jest to idealny moment na oczyszczenie terenu (9). Po pokonaniu bossa podejdź do niego i zadaj cios wykańczający.

Następnie: Darksiders Genesis - Komnata mocy (boss)

Spis treści: Darksiders Genesis - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Darksiders Genesis - Gromowładny (boss)

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami