Chińskie RPG bestsellerem Steama - pomimo braku języka angielskiego

Sukces Sands of Salzaar.

Sands of Salzaar to wydane 2 stycznia w ramach wczesnego dostępu chińskie RPG z otwartym światem. Gra nie oferuje na razie języka angielskiego, ale mimo to jest wśród bestsellerów Steama.

Produkcja znajduje się na czwartym miejscu najlepiej sprzedających się tytułów na platformie Valve. Szacuje się, że w pierwszym tygodniu od debiutu rozeszło się 50 tysięcy egzemplarzy. Według prognoz, do końca miesiąca projekt znajdzie łącznie 200 tysięcy nabywców.

chinskie_rpg_01
Wydarzenia przedstawiono w rzucie izometrycznym

To nie wszystko, ponieważ w szczytowym momencie w pozycję grało w tym samym czasie ponad 21 tysięcy użytkowników. Obecnie w RPG toczy zmagania 14 tysięcy osób, co plasuje go na 30. miejscu najchętniej uruchamianych gier na Steamie.

Produkcja jest też dobrze oceniana - dotychczas zgromadziła ponad 2600 „bardzo pozytywnych” recenzji. Warto jednak zaznaczyć, że większość opinii napisana jest w języku chińskim, co sugeruje, że znaczna część graczy pochodzi z Chin.

chinskie_rpg02
W Sands of Salzaar nie brakuje dużych bitew

Sands of Salzaar to RPG w otwartym, pustynnym świecie. Rekrutujemy kolejnych żołnierzy, przemierzamy generowane losowo plansze, nawiązujemy sojusze z określonymi frakcjami i walczymy z przeciwnikami w „dużych bitwach”. Wydarzenia przedstawiono w rzucie izometrycznym, a całość okraszono oprawą graficzną w komiksowej stylistyce.

Warto zaznaczyć, że gra oferuje na razie tylko jedną wersję językową: chińską uproszczoną. Twórcy obiecują jednak, że wkrótce udostępnią wydanie angielskie - nie wiadomo, kiedy dokładnie, ale podkreślają, że jak najszybciej.

Rynek wirtualnej rozrywki w Chinach jest ściśle kontrolowany i cenzurowany. Steam nie jest oficjalnie dostępny w Państwie Środka, choć wielu Chińczyków nieoficjalnie korzysta z platformy Valve - na tyle dużo, by Sands of Salzaar zostało jednym z bestsellerów.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy przypadek, gdy chińska gra odnosi znaczny sukces. W ubiegłym roku bardzo dobre wyniki sprzedażowe osiągnęły Chinese Parents i Scroll of Taiwu, które łącznie znalazły po milionie nabywców.

Źródło: PC Gamer

Następnie: Frostpunk zmierza do Xbox Game Pass - na PC i konsoli

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

O autorze

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami